05.05.2024
17:30

Osób online 936

Liverpool U-23 wygrywa 5:1 z Chelsea

Drużyna prowadzona przez Neila Critchleya w ostatnim meczu bieżącej kampanii Premier League 2 zaprezentowała się z niezwykle imponujące strony, dając prawdziwy popis swoich umiejętności. Piłkarze the Reds pokonali na Anfield zespół Chelsea aż 5:1.

Wynik został wywalczony przy wsparciu 2463 kibiców, którzy zasiedli wczoraj na trybunach stadionu Liverpoolu. Wysoka wygrana nad the Blues pozwoliła przeskoczyć Leicester City w tabeli ligowej i zakończyć bieżący sezon na drugim miejscu, dwa punkty za Arsenalem.

Liverpool dobrze wszedł w ten mecz, ale nie przełożyło to się na żadne klarowne sytuacje na początku spotkania. Wynik został otwarty dopiero w 21. minucie po świetnym uderzeniu George'a Johnstona. Anglik zachował się najlepiej po wrzutce w pole karne z rzutu rożnego i nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi the Blues.

Chelsea po stracie bramki ruszyła do ataku, ale znakomitą okazję na wyrównanie zmarnował Callum Hudson-Odoi, posyłając piłkę obok lewego słupka po ładnym ograniu jednego z defensorów Liverpoolu.

Chwilę przed przerwą, bo w 41. minucie, na 2:0 podwyższył Bobby Adekanye. 19-letni Holender pewnym uderzeniem na krótki słupek pokonał Marcina Bułkę, który nie był w stanie uchronić swojego zespołu przed stratą drugiego gola. Asystę przy tym trafieniu zapisał Herbie Kane.

Kilkadziesiąt sekund później w bardzo przekonywujący sposób odpowiedź mogła drużyna Chelsea, ale Charlie Brown strzelił obok słupka w sytuacji sam na sam z Kamilem Grabarą.

Druga odsłona tego starcia rozpoczęła się od dwóch groźnych strzałów w wykonaniu Liama Millara i Johnstona, ale dwukrotnie bramkarz the Blues popisał się bardzo dobrymi interwencjami, parując piłkę na rzut rożny.

W 50. minucie po zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników Chelsea odbił futbolówkę ręką i sędzia tego meczu bez chwili zastanowienia wskazał na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki. Rzut karny pewnym strzałem w lewy górny róg wykorzystał Yan Dhanda i the Reds prowadzili już 3:0.

Goście nie zamierzali się jednak poddawać i w 58. minucie udało im się umieścić piłkę w siatce po ładnej akcji zespołowej. Brown z łatwością poradził sobie z pilnującym go obrońcą i gdy był już w polu karny, to posłał bardzo dobre podanie do Martella Taylora-Crossdale'a, który bez problemu strzelił bramkę z najbliższej odległości.

Ostatnie dwa słowa należały jednak do podopiecznych Neila Critchleya. Najpierw dublet skompletował Johnston, strzelając kolejnego gola po rzucie rożnym, a w doliczonym czasie gry swoje drugie trafienie w tym meczu dołożył Dhanda. 19-letni napastnik oddał znakomite uderzenie zza pola karnego, po którym piłka wylądowała idealnie przy prawym słupku. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i zakończył to starcie.

Skład Liverpoolu U-23: Grabara, Whelan, Gallacher (Juanma, 88), Phillips, Johnston, Coyle (Whyte, 80), Adekanye, Kane, Millar (Gomes, 84), Lewis, Dhanda.

Niewykorzystani zmiennicy: George, McAuley.