05.05.2024
17:30

Osób online 955

Oceny według LFC.pl

Liverpool po golach Milnera i Mane odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie, zachowując przy tym kolejne czyste konto. Poniżej oceny za mecz z Crystal Palace.

WYJŚCIOWA XI

Alisson Becker – 8– Debiut miał spokojny, ale na Selhurst Park mógł się wykazać i to zrobił. Bardzo dobrze grał nogami, był pewny na przedpolu, w świetnym stylu obronił strzał z rzutu wolnego Milivojevicia. Biła od niego duża pewność siebie.

Andrew Robertson – 7,5 - Szkot jak zwykle zaprezentował stały, dobry poziom. Pewny w obronie, do tego często podłączający się do ataków. Zagrał jedną świetną piłkę do Salaha w drugiej połowie.

Joe Gomez – 7,5 - Kolejny dobry występ młodego Anglika. Grał bardzo pewnie, z dwa razy ratował się faulem, ale były to trafne decyzje.

Virgij van Dijk – 8,5 – PIŁKARZ MECZU - Trudny do przejścia, dominujący w swojej grze, wygrywający pojedynki powietrzne. Kolejny mecz, w którym potwierdza, że warto było wyłożyć na niego dużą sumę pieniędzy. Schował Benteke do kieszeni.

Trent Alexander Arnold – 7 - Na początku spotkania miał problemy z dokładnymi dośrodkowania, ale wraz z biegiem meczu poprawił się w tym elemencie. Grał ofensywnie, podążał do przodu za każdą akcją Liverpoolu, poszerzając opcje w ataku.

James Milner- 7 - Często schodził na boki, pomagając w rozegraniu akcji bocznym obrońcom. Pewnie wykorzystał rzut karny, otwierając wynik spotkania.

Naby Keita – 7,5 - Miał jedną kapitalną akcję, gdy rzucił Salahowi piłkę za linię obrony, a także jedną wpadkę, gdy jego podanie do tyłu przejął Townsend i strzelił w poprzeczkę. Nadawał płynności grze.

Gini Wijnaldum - 7 - Zagrał jako najbardziej defensywny ze środkowych pomocników. Nieźle wywiązywał się ze swoich zadań w obronie, całkiem dobrze radził sobie z piłką przy nodze pod pressingiem. Klopp może ze spokojem rozpatrywać go jako jedną z opcji do gry na pozycji defensywnego pomocnika.

Sadio Mané – 8,5 – Mocny początek sezonu zalicza Senegalczyk. Przez cały mecz był bardzo aktywny, dobrze utrzymywał się przy piłce, często przerzucał ciężar gry na prawą stronę. Postawił kropkę nad i, podwyższając na 2:0.

Roberto Firmino - 6,5 - Brakowało w jego grze błysku pod bramką rywala. Oddał tylko jeden strzał, zresztą bardzo niecelny. Aczkolwiek jak zawsze wspierał zespół często cofając się do linii pomocy, pomagając w rozegraniu i w defensywie.

Mohamed Salah - 7,5 - Miał trochę problemów ze skutecznością, ale w ogólnym rozrachunku wypracował pierwszą bramkę, będąc faulowanym w polu karnym, po faulu na nim wyleciał Wan-Bissaka, a następnie asystował przy golu Mane.

REZERWOWI

Jordan Henderson - 7 - Zmienił Milnera w drugiej połowie, kilka minut później Crystal Palace zaczęło grać w osłabieniu. Pomógł w podtrzymaniu kontroli w środku pola.

Adam Lallana – bez oceny - Wszedł na ostatnie kilka minut, sprokurował jedynie rzut wolny dla rywali w narożniku boiska.

Daniel Sturridge – bez oceny - Wszedł w doliczonym czasie gry.