13.05.2024
21:00

Osób online 1578

Gole Salaha i Shaqiriego

Mohamed Salah i Xherdan Shaqiri strzelili wczoraj bramki dla swoich reprezentacji, które zanotowały efektowne zwycięstwa. Egipt gościł Niger w meczu w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki.

Zespół piłkarza Liverpoolu zwyciężył aż 6:0, a Mo zapisał na swoje konto 2 gole i 2 asysty. W 29. minucie Salah podszedł do rzutu karnego i chociaż bramkarz gości wyczuł jego intencje, przy dobitce nie miał już wiele do powiedzenia.

W 86. minucie po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska, Salah skutecznie uderzy piłkę głową, nie dając szans golkiperowi na udaną interwencję.

26-latek stał się trzecim w historii najlepszym strzelcem reprezentacji Egiptu, mając aktualnie na koncie 39 trafień.

Szwajcaria nie pozostawiła na własnym terenie złudzeń Islandii w spotkaniu w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Helweci zwyciężyli 6:0, a jednego gola strzelił Shaqiri, po uderzeniu z rzutu wolnego.

Joe Gomez i Jordan Henderson zagrali w wyjściowym składzie reprezentacji Anglii, która przegrała na Wembley 1:2 z Hiszpanią. Prowadzenie Synom Albionu w 11. minucie dał Marcus Rashford, lecz goście jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyjść na prowadzenie po golach Saula i Rodrigo, którego nie oddali już do końca.

Trent Alexander-Arnold przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.