05.05.2024
17:30

Osób online 1339

Hendo: Wszyscy zasługują na grę

Ostatnie dwa spotkania Liverpoolu pokazały siłę szerokiego składu The Reds, przyznał Jordan Henderson. Podopieczni Kloppa pokonali PSG 3:2 na Anfield w Lidze Mistrzów, by w sobotę kontynuować idealny start w Premier League zwycięstwem 3:0 z Southampton.

Wśród strzelców w tych spotkaniach byli Daniel Sturridge i Joël Matip, a Xherdan Shaqiri zagrał świetnie spotkanie ze Świętymi. Henderson wierzy, że ten mecz pokazał głębie składu Liverpoolu.

Oto kolumna kapitana umieszczona w programie meczowym:

"Wiele mówiono i pisano o sile naszego pierwszego składu na ten sezon, ale chyba nic nie podkreśla tego lepiej niż nasz występ i wynik w sobotę. Joël Matip i Xherdan Shaqiri zagrali od pierwszej minuty po raz pierwszy w sezonie i znacznie przyczynili się do tego zwycięstwa. Podobnie Daniel Sturridge w meczu z PSG.

Nawet na sekundę nie zazdroszczę naszemu menedżerowi i sztabowi szkoleniowemu, że muszą wybierać jedenastkę. Patrząc na poziom gry chłopaków na treningach widzę, że mamy około 23 zawodników gotowych na zawołanie zagrać od pierwszej minuty.

Nie widzicie na boisku zawodników, którzy są niesamowici w Melwood i w "normalnych" okolicznościach graliby od pierwszej minuty, nie byłoby nawet mowy o ławce. To nie jest najprzyjemniejsza sytuacja, a gdy sam nie grasz z tego powodu staje się to jeszcze trudniejsze do zaakceptowania, ale tak musi być jeśli chcemy osiągać sukcesy.

Dla zawodnika znaczy to tylko tyle, że musi mieć się na baczności. Wiemy, że nawet minimalnie gorszy występ może nas kosztować utratę miejsca w składzie. To bardzo dobra sytuacja, zmiany są korzystne - nie zawsze dlatego, że ktoś gra gorzej. Każdy w tym składzie zasługuje na grę od pierwszych minut.

Pomimo szumu odnośnie naszych rywali, nasza największa motywacja płynie z wewnątrz grupy. Nie muszę się martwić o Manchester czy Londyn by wiedzieć, że muszę dać z siebie wszystko na boisku - wystarczy że pomyślę o chłopakach w naszej kadrze.

W tej chwili nie ma znaczenia czy zaczynasz w wyjściowej jedenastce, czy w chodzisz z ławki. Każdy wie, że ciąży na nim odpowiedzialność i musi grać na najwyższym poziomie za każdym razem gdy dostaje szansę. Jeśli tego nie zrobisz, zawsze jest ktoś gotowy do wejścia na twoje miejsce. Oby było tak jak najdłużej."