player
Liverpool
Liverpool
Premier League
11.07.2020
16:00
Burnley
Burnley
 
Osób online 127

Ox coraz bliżej najwyższej formy


Alex Oxlade-Chamberlain jest przekonany, że powoli wraca do swojej najwyższej dyspozycji po tym, jak wrócił do gry po odniesieniu poważnej kontuzji kolana. Anglik wpisał się na listę strzelców w meczu reprezentacji z Czarnogórą, potwierdzając tym samym swoją dobrą formę strzelecką w ostatnim czasie.

Pomocnik Liverpoolu nadrabia stracony czas po tym, jak opuścił turniej Mistrzostw Świata w 2018 roku. 26-latek, który po meczu z Czarnogórą ma już pięć goli w ostatnich sześciu występach dla klubu i reprezentacji, jest zdeterminowany, żeby wciąż robić postępy po tym, jak pomógł drużynie Garetha Southgate'a w awansie na Euro 2020.

- Na pewno wykonałem krok naprzód w porównaniu do miejsca, w którym byłem wcześniej - mówił Oxlade-Chamberlain.

- Mam wrażenie, że wracam do atakowania i wchodzenia w strefy, pomogło mi w tym kilka goli. Pomogły mi one też w odzyskaniu pewności siebie i w pokazaniu innym, że odnalazłem swoją formę.

- W tym samym czasie jednak zagrałem kilka słabszych meczów - choćby z Arsenalem grałem słabo, będąc uczciwym; wprawdzie strzeliłem gola, ale nie byłem wystarczająco dobry - i w kilku z nich chciałem, by moja gra ogólnie wyglądała nieco lepiej. Zacząłem jednak wychodzić na pozycje, na które wychodziłem przed odniesieniem kontuzji, zacząłem z powrotem odczuwać z tego przyjemność, odzyskuję powoli czucie gry.

Oxlade-Chamberlain mógł reprezentować Anglię na Mistrzostwach Świata, gdyby tylko był w formie. W czasie swojej nieobecności pomocnik The Reds był jednak świadkiem tego, jak zaostrzała się rywalizacja w środku pola w kadrze narodowej.

- Jestem w pobliżu reprezentacji od dłuższego czasu, ale miałem mnóstwo kontuzji, które wykluczyły mnie z wielkich spotkań i imprez. Wracałem do formy, gdy graliśmy z Holandią i Włochami w marcu, tuż przed odniesieniem kontuzji, myślę, ze przeniosłem swoją dyspozycję do kadry Anglii. Od momentu odniesienia kontuzji staram się jednak wrócić do miejsca, w którym byłem przed tym zdarzeniem.

- W międzyczasie wielu innych chłopaków przebiło się do kadry. To różni zawodnicy, co tworzy nową dynamikę w zespole. Miło jest więc wskoczyć z powrotem i zmuszać się do ciągłego doskonalenia się, do prób szukania czegoś innego, co pomoże popchnąć do przodu ten zespół.

Oxlade-Chamberlain, który nie strzelił gola dla Anglii od czerwca 2017 roku, został pominięty przez Southgate'a przy ustalaniu składu na mecze z Bułgarią i Czechami w ubiegłym miesiącu.

- Selekcjoner wyjaśnił, że już we wrześniu chciał mnie powołać i pokazać, że wciąż jestem częścią jego planów. Realistycznie jednak nie byłem w stanie zacząć w tym momencie. Moim zdaniem było to uczciwe.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Salah zawodnikiem meczu z Brighton  (0)
10.07.2020 00:13, Zalewsky, własne
Keïta udowodnił swoją wartość  (6)
09.07.2020 16:01, GiveraTH, Liverpool Echo
Odczucia Kloppa po meczu z Brighton  (5)
09.07.2020 12:57, AlexRedComrade, liverpoolfc.com
Alisson: Salah jest głodny  (2)
09.07.2020 12:16, Bartolino, liverpoolfc.com
Liverpool w drodze po rekordy  (0)
09.07.2020 11:51, BarryAllen, Liverpool Echo
Milan inspiruje się Liverpoolem  (5)
09.07.2020 11:21, BarryAllen, Liverpool Echo
Matthäus: Thiago pasowałby do Liverpoolu  (5)
09.07.2020 10:40, BarryAllen, Anfield Watch