player
 
Osób online 83

Sadio Mané o nagrodzie CAF


Sadio Mané po zdobyciu w barwach Liverpoolu Pucharu Europy, Superpucharu Europy, Klubowych Mistrzostw Świata i Złotego Buta Premier League, w zeszłym miesiącu został wybrany Najlepszym Piłkarzem w Afryce. Na drodze do sukcesu Senegalczyka wciąż wspierali rodacy z jego rodzinnej wioski Bambali.

Napastnik The Reds nie mógłby osiągnąć tego wszystkiego bez wsparcia swojej rodziny, przyjaciół i fanów z rodzinnych stron.

- Nie mogę opisać tego, jacy oni są, jak są nastawieni. Oni popychają mnie do rozwoju - mówił Mané w rozmowie z liverpoolfc.com.

- Gdy widzisz tych ludzi, starasz się coraz bardziej, aby byli z ciebie dumni, ponieważ tylko z tego czerpią satysfakcję. Muszę oddać to, co dla mnie zrobili.

- Myślę, że to było coś wyjątkowego dla wioski, ponieważ mieliśmy świetnych zawodników, ale nigdy nie odnieśli sukcesu.

- Gdy przyjechałem do Francji i grałem w drugiej lidze, w wiosce nie mieli kanału, żeby ją oglądać. Dlatego wszyscy byli tak podekscytowani widząc mnie pierwszy raz w telewizji!

- Modlili się każdego dnia, żeby zobaczyć mnie, grającego na tym poziomie, ponieważ czuli się po prostu dumni. Tak to wygląda, ja jestem coraz bardziej zmotywowany, a oni stają się coraz bardziej podekscytowani, widząc mnie coraz wyżej i wyżej. Czuję, że muszę poświęcać się, żeby byli ze mnie dumni.

Mané zrealizował swoją życiową ambicję, odbierając prestiżową nagrodę indywidualną podczas ceremonii w Egipcie - Senegalczyk wyprzedził Mohameda Salaha i Riyada Mahreza z Algierii.

Numer 10 The Reds uznaje jednak także rolę, jaką odegrali jego koledzy z Liverpoolu w osiągnięciu tego wyczynu.

- Można powiedzieć, że marzenie się spełniło. Gdy byłem młody, zawsze marzyłem, żeby być najlepszy, a w tym roku osiągnąłem to i jestem szczęśliwy - kontynuował 27-latek.

- Nie mogę się doczekać, żeby znów prezentować dobre występy dla mojego zespołu i wygrać jeszcze więcej.

- Szczególnie odkąd gram w Liverpoolu - który jest naprawdę wielkim, wielkim klubem na świecie - sięganie po trofea z drużyną daje mi szanse na zdobywanie takich wyróżnień.

- Na pewno trzeba dobrze grać, żeby zdobyć tę nagrodę. Ja nie wiem, czy gram dobrze, ale staram się dawać z siebie wszystko dla zespołu i dla klubu!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Spearing trafia do Tranmere Rovers  (1)
06.08.2020 13:43, AirCanada, Liverpool Echo
Kewell menadżerem Oldham Athletic  (0)
06.08.2020 13:23, AirCanada, The Guardian
Van Dijk gratuluje rodakowi  (2)
06.08.2020 13:10, AirCanada, Liverpool Echo
Najlepsze momenty Alissona w sezonie - wideo  (0)
06.08.2020 13:04, AirCanada, liverpoolfc.com
Gündoğan pogratulował Kloppowi mistrzostwa  (0)
05.08.2020 19:01, Mdk66, Liverpool Echo
Krawietz: Zawsze w to wierzyłem  (0)
05.08.2020 17:55, Bartolino, Liverpool Echo
Firmino o Takumim i swoich cieszynkach  (1)
05.08.2020 16:21, ScouSToM, Liverpool Echo
Tom Hill z nowym kontraktem  (0)
05.08.2020 15:23, AirCanada, liverpoolfc.com