player
 
Osób online 71

Klopp: Konieczna adaptacja i nasze schematy


Jürgen Klopp wierzy, że wyjazdowe spotkanie z Brighton and Hove Albion będzie kolejnym testem zdolności Liverpoolu do adaptowania się i bieżącego rozwiązywania spraw na boisku. 

The Reds wybiorą się na Amex Stadium na kolejny mecz Premier League. Po wygranej w weekend z Aston Villą zmierzą się z drużyną z dolnej części tabeli.

Klopp nie jest pewien, jak Graham Potter ustawi swój zespół, którego celem jest zdobycie punktów gwarantujących bezpieczeństwo w lidze, ale jest świadomy faktu, że będzie to kolejny trudny sprawdzian dla mistrzów.

- Wykonuje tam naprawdę dobrą robotę. Jednak po wznowieniu rozgrywek zmienili trochę swoje podejście. Idą trochę bardziej po wyniki – powiedział boss na przedmeczowej konferencji prasowej.

- Mogliście to zobaczyć w spotkaniu z Norwich. Być może nie jest to idealny przykład, ale wydaje mi się, że Norwich miało większe posiadanie piłki w tym meczu. Nie jesteśmy do końca pewni, z czym przyjdzie nam się mierzyć.

- Będzie to rozpędzony zespół i uzbrojony w duże pokłady pewności siebie z uwagi na wyniki, jakie osiągali po kwarantannie. Musimy być na to gotowi.

- Po tym meczu mamy Burnley, z którymi zawsze jest ciężko, walczący o europejskie puchary Arsenal, a następnie Chelsea walcząca o Ligę Mistrzów. Na koniec Newcastle, które prawdopodobnie nie będzie walczyło już o nic, ale to wciąż będzie ich ostatni mecz u siebie.

- Każde spotkanie innego rodzaju i będziemy potrzebowali wielu elementów, których zawsze potrzebujemy. Jednym z nich jest zachowanie cierpliwości, a także chcę, żebyśmy byli naprawdę solidni, w szczególności w bronieniu kontrataków.

- Jakiego ustawienia by nie użyło Brighton, to zazwyczaj zmieniali wiele pod kątem systemu gry danego przeciwnika. Przeciwko nam było to zatem ostatnio coś w rodzaju 4-3-2-1 i być może znowu tak zagrają.

- Jednak mamy tylko dwa dni, więc nie jesteśmy w stanie przygotować się na wszystkie możliwe systemy gry. Większości spraw chłopcy będą musieli dowiedzieć się na boisku, a potem wykorzystać nasze założenia i nasze schematy. Mam nadzieję, że to zadziała.

Potter rozpoczął swoją pracę z Mewami latem i na pięć kolejek przed końcem rozgrywek uplasował ich na 15 miejscu w tabeli Premier League.

Klopp docenił pracę, jaką wykonuje były boss Swansea City po przejęciu drużyny, która w poprzednim sezonie zakończyła rywalizację tuż nad strefą spadkową.

- Po pierwszej kolejce pomyślałem: „Brighton. Oni zmienili kilka rzeczy”. Jednak powtórzę, być może wyniki, zwłaszcza te uzyskiwane po grudniu, nie były tak dobre, jak powinny być, by mogli komfortowo myśleć o pozostaniu w lidze.

- Widzieliście, że zmienili nieco podejście po kwarantannie, ale mieli też innego rodzaju przeciwników. Chyba grali z Arsenalem, United i temu podobnym ekipom, więc nie było łatwo.

- Wdrożenie swoich pomysłów i jednoczesne osiąganie wyników to największe wyzwanie w życiu menadżera klubu piłki nożnej. Jest tak dlatego, że w dzisiejszych czasach nikt nie czeka na wyniki. Wszyscy chcą zobaczyć wyniki natychmiast.

- Wielki szacunek za to, co Graham tam robi.


Komentarze (1)

gohan10 07.07.2020 19:18 #
Chelsea już prowadzi rozmowy z Kaia Havertzem, mam nadzieję że my znów nie prześpimy okazji patrząc na jak się kluby wzmacniają to znów będzie kosmiczna walka o top 3.
nelconsve 07.07.2020 20:43 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.
foeruntie 08.07.2020 06:32 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.

Pozostałe aktualności

Klub powinien brać przykład z poprzedników  (3)
03.08.2020 09:58, RosolakLFC, Liverpool Echo
Wszystkie gole w PL w sezonie 2019/20 - wideo  (3)
02.08.2020 23:07, Zalewsky, liverpoolfc.com
Gini o wpływie młodzików na klub  (1)
02.08.2020 12:15, Teszni1, liverpoolfc.com
Mané piłkarzem sezonu wg LFC.pl  (7)
02.08.2020 03:44, Zalewsky, własne
Nowe stroje - zdjęcia  (7)
01.08.2020 15:00, Zalewsky, liverpoolfc.com
Zawodnicy prezentują nowe trykoty - wideo  (0)
01.08.2020 13:55, AirCanada, liverpoolfc.com