13.05.2024
21:00

Osób online 1140

Młodzież ogrywa 3:2 Sunderland

2 bramki Laytona Stewarta i debiutanckie trafienie Ethana Ennisa pozwoliły drużynie Liverpoolu do lat 18 na odniesienie zwycięstwa 3:2 w sobotnim starciu z rówieśnikami Sunderlandu na obiektach Akademii.

Trener the Reds wystawił do gry bardzo młody skład. Szanse debiutu w linii obrony otrzymał Terence Miles. Z kolei Ennis zagrał po raz pierwszy w formacji ofensywnej Liverpoolu.

W pierwszej połowie mecz został przerwany na około 20 minut z powodu źle wyglądającej kontuzji pomocnika Czarnych Kotów - Ryana Goocha.

Liverpool wyszedł na prowadzenie w 12. minucie za sprawą trafienia gola Ennisa. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadzili przyjezdni.

W 52. minucie rywalizacji Mabaya wypatrzył dobrze ustawionego Stewarta, który dał the Reds ponownie prowadzenie. Sunderland zdołał co prawda doprowadzić jeszcze do remisu, ale ostatnie słowo należało do Liverpoolu i ponownie Stewarta, który strzela niezwykle regularnie w obecnym sezonie.

Skład zespołu: Davies, Wilson, Chambers, Quansah, Miles, Balagizi, Mabaya, Frauendorf (Giblin, 90), Stewart, Woltman, Ennis.