13.05.2024
21:00

Osób online 1085

Solskjær: To idealny czas na mecz z Liverpoolem!

Menadżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjær stwierdził, że najbliższy mecz z aktualnymi obrońcami tytułu mistrza Anglii w niedzielę na Anfield nie mógł nadejść w lepszym momencie, niż po tym jak Manchester wdrapał się pierwszy raz od trzech lat na szczyt tabeli Premier League. Rykoszet po strzale Paula Pogby dał United zwycięstwo 1:0 we wtorkowym meczu z Burnley, co pozwoliło oddalić się na trzy punkty od Liverpoolu, który nie potrafi wygrać od trzech ostatnich spotkań.

- Jesteśmy w dobrej sytuacji – stwierdził uśmiechający się Solskjær, który od kilku miesięcy ledwo utrzymywał się na pozycji menadżera, po tym jak jego zespół średnio prezentował się w Premier League i Lidze Mistrzów.

- Wiem, że będziemy grać z aktualnymi mistrzami Anglii, wiemy, że będzie ciężko, ale jesteśmy przygotowani. Grali niesamowicie przez trzy i pół sezonu, jednak teraz to my jesteśmy w dobrej formie, nasi chłopcy chcą być coraz lepsi i są głodni sukcesu, a to po prostu kolejny test.

W ostatnich tygodniach Pogba stał się jednym z najważniejszych graczy United, które poważnie walczy o tytuł pierwszy raz od odjeścia Alexa Fergusona w 2013 roku.

Francuski mistrz świata dominował w środku pola w czasie drugiej połowy na Turf Moor i osobiście doprowadził do zwycięstwa, strzelając na bramkę z boku pola karnego. Piłka odbiła się od Matta Lowtona i wpadła do bramki.

Agent Pogby, Mino Raiola mówi jasno o zamiarach swojego podopiecznego po nadchodzącym sezonie, jednak Solskjær chce zatrzymać dwudziestosiedmioletniego pomocnika w zespole.

- Zawsze twierdziłem, że Paul jest bardzo ważnym graczem – dodał trener Manchesteru. – Jest poważany w szatni, dba o swoich kolegów, poza tym zdobył mistrzostwo świata. Teraz możemy zobaczyć pełnię jego umiejętności, a z każdym meczem  jest jeszcze lepszy.

Komentarze (16)

czerwony1892 13.01.2021 18:31 #
Trzeba ich sprowadzić na ziemię, bo zaczynają za bardzo fantazjować.
użytkownik zablokowany 13.01.2021 19:50 #
czerwony1892 13.01.2021 19:54 #
poprzerwie2 13.01.2021 20:01 #
MXMC78 13.01.2021 18:53 #
Nie bądź Pan taki pewny, Panie Solskjær, nie bądź Pan taki pewny. Faktycznie, trzeba ich obudzić z tego snu.
Adrianeklfc 13.01.2021 19:11 #
Wygrali kilka meczów i zaczynają pajacować. Zostaną zweryfikowani w niedziele i zamkną te mordy.