player
SHU
Sheffield United
Premier League
28.02.2021
20:15
LIV
Liverpool
 
Osób online 240

JK: Praca, praca i jeszcze raz praca


Jürgen Klopp nie załamuje rąk mimo ostatnich mało optymistycznych dla klubu rezultatów. Menadżer Liverpoolu jest przekonany, że obecny skład zespołu ma dość umiejętości, by wygrzebać się z kryzysu i wrócić na zwycięską drogę.

Mistrzowie Anglii od 5 spotkań są bez wygranej w Premier League. Ostatni mecz na Anfield zakończył się ich sensacyjną porażką z Burnley, przerywającą niesamowitą serię podopiecznych Kloppa na własnym terenie.

Klopp przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że w idealnym świecie zapewne sprowadziłby zimą do klubu stopera, wobec serii urazów na tej pozycji w klubie.

Boss odrzucił sugestię jednego z dziennikarzy, który spytał Kloppa, czy obecne cierpienia Liverpoolu są pokłosiem bierności klubu w zimowym okienku transferowym.

- Nie, nie sądzę, by tak było. To brzmiałoby jak wymówka, a to ostatnia rzecz, jakiej byśmy obecnie potrzebowali.

- Mogliśmy grać lepiej w ostatnich spotkaniach, dokonywać innych wyborów w kluczowych sytuacjach. To oznacza, że możemy zdecydowanie poprawić swoją postawę.

- Wierzymy w stu procentach, że ten zespół może się podnieść po ostatnich niepowodzeniach.

- Nie zamykamy się w sobie z jasnym przekazem 'jeśli nie dostaniemy tego czy tamtego, nie będziemy w stanie się poprawić'.

- Wiemy, nad czym musimy pracować. Na tym polega moja praca. Nie zamierzam wylewać w trakcie wywiadów swoich frustracji i rozczarowań w związku z oknem transferowym.

- Oczywiście wiem, co moglibyśmy zrobić w idealnym warunkach, lecz świat taki obecnie nie jest, nie tylko dla nas. Musimy po prostu uporać się z obecną sytuacją i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

- W czwartek oddaliśmy 28 strzałów, z czego 6 celnych. Słyszałem, że w ostatnich 5 spotkaniach, zanotowaliśmy łącznie około 90 uderzeń na bramkę, a zdobyliśmy ledwie 1 gola. To są liczby, których nie chcemy notować, to chyba oczywiste - kontynuował Klopp.

- Nie mamy teraz zbyt dużo czasu na spokojny trening. Porozmawialiśmy sobie wszyscy, by wyjść na boisko i spróbować się przełamać. Czy uda nam się to w niedzielnym meczu z United? Nie wiem, lecz mogę wam obiecać, że będziemy próbować ze wszystkich sił.

- Moja praca polega na mierzeniu się z najrozmaitszymi problemami. To nie tak, że po zdobyciu mistrzostwa Anglii położyłem nogi na biurku i powiedziałem 'zrobiliśmy wszystko'. Nie palę cygara z myślą, że teraz wszystko może funkcjonować równie dobrze bez mojej ingerencji.

- Znaleźliśmy się w sytuacji, w której nikt nie chciałby być, lecz musimy to przyjąć z pokorą. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego co się dzieje wokół ciebie, musisz pracować i dalej pracować jeszcze mocniej. Właśnie tak do tego podchodzimy - podsumował boss.

Komentarze (2)

MXMC78 23.01.2021 00:59 #
https://www.youtube.com/watch?v=NRiVe3rdjqE
Hope dies last. In Jurgen I trust, YNWA
cezarkop 23.01.2021 04:21 #
No przepraszam bardzo, a do tej pory to były chyba wakacje na Hawajach skoro teraz się mówi o pracy?. Piłka nożna nie polega tylko na graniu meczy ale przede wszystkim na pracy między nimi.

Pozostałe aktualności

Czy z Hendersonem odeszła wiara?  (0)
24.02.2021 22:04, Bartolino, The Athletic
Jota wrócił do pełnego treningu - zdjęcia  (5)
24.02.2021 19:11, Zalewsky, liverpoolfc.com
Postępy w rehabilitacji Virgila - zdjęcia  (6)
24.02.2021 15:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Liverpool nominowany do nagrody drużyny roku  (3)
24.02.2021 14:11, BarryAllen, liverpoolfc.com
Mané: Chcemy wygrać Ligę Mistrzów  (11)
24.02.2021 13:45, BarryAllen, liverpoolfc.com
Gary O'Neil przenosi się do Bournemouth  (0)
24.02.2021 11:50, BartekB8, liverpoolfc.com
Rio Ferdinand: Alisson jest pomijany  (3)
23.02.2021 23:04, Agamk05, Liverpool Echo