player
SHU
Sheffield United
Premier League
28.02.2021
20:15
LIV
Liverpool
 
Osób online 276

Neco Williams o krytyce i Stevenie Gerrardzie


Neco Williams przyznał, że Steven Gerrard dał mu odpowiednią pewność siebie, której potrzebował, aby przebić się do pierwszego zespołu Liverpoolu.

Prawy obrońca rozegrał 22 spotkania dla The Reds w ciągu ostatnich dwóch sezonów. 19-latek zadebiutował także w seniorskiej reprezentacji Walii.

Jednak historia mogła potoczyć się inaczej w przypadku Williamsa, który rozkwitł w drużynach młodzieżowych w wieku 15 lat, gdy został przeniesiony na prawą stronę defensywy.

Zanim został dołączony do drużyny U-18, w pierwszym dniu okresu przygotowawczego doznał pęknięcia w jednym z kręgów kręgosłupa, co uniemożliwiło mu rozpoczęcie współpracy ze Sevenem Gerrardem, który właśnie wtedy został mianowany trenerem drużyny młodzieżowej.

W rozmowie z The Independent, Williams przyznał, że Gerrard bardzo przyczynił się do tego, że udało mu się wyleczyć kontuzję i wrócić do gry.

- Nigdy wcześniej nie miałem żadnej poważnej kontuzji - powiedział Williams.

- Nie miałem okazji, żeby pokazać się Stevenowi. Nie mogłem nawet pójść na siłownię.

- Przez prawie 12 tygodni tylko się rozciągałem i obserwowałem resztę chłopaków, gdy trenowali. Marzyłem wtedy, żeby być z nimi.

- Nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo to wpływa na ciebie i na twoje zdrowie psychiczne. Mój pierwszy mecz po powrocie był w FA Youth Cup.

- Nigdy w życiu tak się nie bałem. To był mój pierwszy mecz na Anfield.

- Po meczu dowiedziałem się, że Steven nazwał mnie wspaniałym zawodnikiem. Myślę, że to dało mi impuls do robienia tego, co robię teraz.

Jak w przypadku każdego młodego piłkarza, czas Williamsa w pierwszej drużynie jest krzywą uczenia się i nie wszystko zawsze szło po jego myśli.

Przykładem tego może być wrześniowe spotkanie z Lincoln City, które zakończyło się zwycięstwem The Reds 7:2. Williams popełnił w tym meczu błąd, który okazał się jednak bez znaczenia dla ostatecznego wyniku.

Pomimo tego, że błąd nie miał wpływu na wynik, Williams padł ofiarą ostrej krytyki w mediach społecznościowych, co doprowadziło do tego, że Walijczyk tymczasowo zawiesił swoje konto na Twitterze. Młody piłkarz powiedział, że był w stanie przejść przez ten trudny okres dzięki wsparciu bardziej doświadczonych piłkarzy Liverpoolu.

- Nie sądzę, aby jakikolwiek 19-latek powinien być krytykowany w taki sposób - kontynuował Williams.

- Nie mam doświadczenia. Zawsze ciężko jest dołączyć do jednego z najlepszych zespołów na świecie. Jestem młody, cały czas się uczę i czasami będę popełniał błędy.

- Miałem wokół siebie doświadczonych chłopaków jak Virgil i Hendo. Powiedzieli mi, że nawet najlepsi piłkarze na świecie otrzymują negatywne komentarze.

- One na mnie nie wpłyną. Jeśli tak, to tylko uczynią mnie lepszym piłkarzem i silniejszym człowiekiem.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Czy z Hendersonem odeszła wiara?  (0)
24.02.2021 22:04, Bartolino, The Athletic
Jota wrócił do pełnego treningu - zdjęcia  (5)
24.02.2021 19:11, Zalewsky, liverpoolfc.com
Postępy w rehabilitacji Virgila - zdjęcia  (6)
24.02.2021 15:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Liverpool nominowany do nagrody drużyny roku  (3)
24.02.2021 14:11, BarryAllen, liverpoolfc.com
Mané: Chcemy wygrać Ligę Mistrzów  (11)
24.02.2021 13:45, BarryAllen, liverpoolfc.com
Gary O'Neil przenosi się do Bournemouth  (0)
24.02.2021 11:50, BartekB8, liverpoolfc.com
Rio Ferdinand: Alisson jest pomijany  (3)
23.02.2021 23:04, Agamk05, Liverpool Echo