13.05.2024
21:00

Osób online 1482

Młodzież wygrywa 6:0 z Sutton United w FA Cup

Zespół Liverpoolu U-18 awansował do czwartek rundy młodzieżowego FA Cup po wygranej z Sutton United 6:0 we wtorkowy wieczór.

Hattrick Ethana Ennisa zdobyty w 22 minuty pozwolił graczom The Reds zapewnić sobie wyjazd na mecz z Manchesterem United w następnym etapie owych rozgrywek.

Tyler Morton rozpoczął strzelanie w pierwszej połowie, a Mateusz Musiałowski zdobył dwie szybkie bramki po przerwie

Zespół Marca Bridge’a-Wlikinsona zdominował mecz, jednak zajęło im to około pół godziny.

Sutton dobrze broniło i było zdyscyplinowane, a bramkarz Johnny Thurbin nie pozwalał The Reds na wiele.

W 23. minucie Thurbin wybitnie odruchowo wybronił strzał Jamesa Norrisa z bliskiej odległości, po tym jak środkowy obrońca Liverpoolu zapuścił się na połowę przeciwnika i wymienił kilka podań z Jamesem Balagizim.

Jednak opór obrony Sutton został przełamany, gdy Morton strzelił nie do obrony z dużego dystansu w dolny róg.

Przed przerwą mogło być już 2:0, jednak Thurbin wspaniałą obroną pozbawił Musiałowskiego bramki.

Liverpool nie musiał jednak długo czekać na kolejne gole.

Isaac Mabaya był niesamowicie bliski strzelenia gola po dobrze rozegranym ataku pozycyjnym, zaraz przed golami Musiałowskiego w 52. i 57. minucie.

Morton dobrze pokazał się, wybiegając z lewej strony boiska i idealnie dośrodkował na nogę Musiałowskiego, który posłał piłkę do bramki.

Polak zaraz później zdobył kolejną bramkę. Najpierw odzyskał piłkę po zablokowanym strzale, a potem lewą nogą posłał ją obok bramkarza, zostawiając go bez szans. The Reds wysunęli się wtedy na bezpieczne, trzybramkowe prowadzenie.

Pechowa kontuzja Lee Jonasa sprawiła, że obrońca został zastąpiony przez Ennisa, który ekspresowo wpisał swojej nazwisko na listę strzelców.

Napastnik idealnie odnalazł się po pięknym długim podaniu Norrisa i dośrodkowaniu Mabayi posyłając piłkę wprost do bramki.

Na koniec meczu, Ennis przejął piłkę i skierował się w stronę bramki Sutton, kończąc swój rajd spokojnym uderzeniem w dolny róg bramki, na kilka minut przed końcem meczu.

Skład:  Mrozek, Mabaya, Quansah, Jonas (Ennis, 64), Norris, Stephenson, Corness, Morton, Balagizi (McConnell, 80), Woltman, Musiałowski.