05.05.2024
17:30

Osób online 1198

Raport z wypożyczeń: Harry Wilson z hat-trickiem

Harry'emu Wilsonowi w tę sobotę udało się strzelić dla Cardiff City przepięknego hat-tricka.

Przebywający na wypożyczeniu z Liverpoolu napastnik rozpoczął strzelanie w zwycięskim meczu przeciwko Birmingham City od improwizowanego uderzenia zza pola karnego po tym, jak przeciął podanie przeciwnika uzyskując piłkę.

Następnie zamienił dwa rzuty wolne na gole, gdy przy okazji pierwszego posłał piłkę w dolny róg bramki oraz gdy za drugim razem mocnym strzałem podkręcił piłkę, umieszczając ją koło dalszego słupka.

- Udając się na mecz, wiele osób twierdziło, że to gra o pietruszkę, ale my tego tak nie widzieliśmy – powiedział reprezentant Walii.

- Z pewnością ja tego osobiście tak nie widziałem.

- Dla mnie była to szansa na dobry występ i okazja do podbicia statystyk na koniec sezonu.

- Cieszy mnie mój dorobek, ale jako cała drużyna myślę, że dobrze graliśmy w defensywie, a w ofensywie strzeliliśmy cztery bramki – przy lepszych wiatrach skończyłoby się nawet na większej ilości.

Sheyi Ojo pełnił rolę rezerwowego w drużynie Cardiff, ale nie dane mu było wyjść na murawę.

Marko Grujić również zdołał wpisać się na listę strzelców tego weekendu, zdobywając decydującego gola dla FC Porto w wygranym meczu 3:2 przeciwko Famalicao.

Pomocnik pokonał bramkarza w 75 minucie podtrzymując nadzieję na dogonienie obecnego lidera w tabeli Sporting CP, do którego drużyna wypożyczonego traci sześć punktów z czterema meczami jeszcze do rozegrania.

Vitězslav Jaroš zanotował już piąte czyste konto w ostatnich sześciu spotkaniach, tym samym pomagając swojej drużynie St Patrick's Athletic w pokonaniu Longford Town 3:0 i utrzymaniu się na szczycie tabeli.

Tymczasem Takumi Minamino wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 76 minut w zremisowanym meczu 1:1 pomiędzy Southampton i Leicester City w Premier League.

Sepp van den Berg przyłożył rękę do wygranej Preston North End 2:0 nad Barnsley w Championship, a Harvey Elliott został wysłany na plac boju z ławki rezerwowych pod koniec meczu zakończonego remisem 1:1 pomiędzy jego Blackburn Rovers, a Rotherham United.

W League One, Liam Millar wszedł z ławki rezerwowych Charlton Athletic w 74 minucie. Mecz pomiędzy Charltonem a Accrington Stanley zakończył się remisem 1:1.

W Hiszpanii, Anderson Arroyo zaliczył pełny występ dla Salamanca UDS przeciwko Lealtad, ale żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki i przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.