05.05.2024
17:30

Osób online 878

Pewne zwycięstwo 3:0 z Norwich

Liverpool udanie rozpoczął sezon 2021/2022 i wygrał na wyjeździe z beniaminkiem z Norwich City 3:0. Po pierwszej połowie Czerwoni prowadzili różnicą jednej bramki po trafieniu Diogo Joty.

Po przerwie kolejne gole dołożyli Bobby Firmino i Mo Salah, co zapewniło drużynie Kloppa pewne zwycięstwo.

W 26. minucie padła pierwsza bramka otwierająca wynik spotkania na Carrow Road. Błyskotliwe podanie Alexandra-Arnolda trafiło pod nogi Mohameda Salaha, lecz ten przyjął piłkę w taki sposób, że ta idealnie ustawiła się Diogo Jocie na uderzenie. Piłka po strzale Portugalczyka zatrzymała się w bramce drużyny Kanarków.

W 65. minucie spotkania po "przytomnym" dograniu Mohameda Salaha Roberto Firmino z bliskiej odległości zapewnił Liverpoolowi bramkę numer 8.000 w całej historii klubu.

Dziewięć minut później Egipcjanin popisał się kunsztem strzeleckim. Salah zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, które wylądowało w samyn okienku bramki strzeżonej przez Tima Krula. Liverpoolczycy tym sposobem zapewnili sobie komplet punktów, pewnym zwycięstwem 3:0 nad Kanarkami.

Liverpool Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas - Milner, Keïta (83' Elliott), Oxlade-Chamberlain (62' Fabinho) - Salah, Jota (61' Firmino), Mané

Norwich Krul - Aarons, Hanley, Gibson, Giannoulis - Cantwell (86' Dowell), Melou, Gilmour, Rupp, Rashica 77' Sargent) - Pukki (77' Idah)

Komentarze (78)

Hawken17 14.08.2021 19:19 #
Dołożyć drugą i spokojnie dowieźć do końca.
użytkownik zablokowany 14.08.2021 19:21 #
Niby tragedii nie ma, ale tej mocy którą widziałem w tych dwóch dostatnich sparingach nie widzę, tak jakby brakuje im świeżości, pewnie niebawem wejdzie Fabs za Milnera, ja bym jeszcze naprowadził Miniominio za Mane bo Firmino za Jotę to wejdzie na pewno pod koniec.
elefce96 14.08.2021 19:23 #
Jota oprócz jednego przytomnego zachowania się w polu karnym, pokazał kompletne dno niestety. Firmino musi za niego wejść od jakiejś 55 minuty. Minamino za Mane też się przyda, oni się z Firo jakoś fajnie uzupełniają, może coś z tego wyjść.
AirCanada 14.08.2021 19:22 #
Oxlade kompletnie schowany i anonimowy na boisku. Mam nadzieję, że czym prędzej za niego się zamelduje Fabinho koło 60 minuty. Keita całkiem ogarnia i życze gościowi dużo zdrówka w sezonie. Dołozyć drugiego i zamknąć mecz.
użytkownik zablokowany 14.08.2021 19:23 #
Zejdzie Milner bo ma kartkę.
ynwa19 14.08.2021 19:23 #
Zasłużone prowadzenie a po przerwie szybko strzelić na 2:0 i kontrolować.

Tsimikas do przodu nieźle ale z tyłu dużo do poprawy lecz dajmy chłopakowi czas na "wdrożenie się".

Przyjemnością jest oglądać mecz gdzie na trybunach siedzą kibice😃
mayro78 14.08.2021 19:23 #
Nasz środek pola to jedno wielkie rozczarowanie.
Kreatorzy jak się patrzy, T RA G E D I A.
Ox to powinien fryzjerem zostać
JareckiYNWA 14.08.2021 19:23 #
Norwich dobrze wychodzi z naszego presingu, a my zbyt powoli gramy piłka. Musimy szybko dołożyć druga bramke bo różnie to może się skończyć, a przede wszystkim zmienic środek fabinho musi wejść i chciałbym zobaczyc Eliota
Pabloitto 14.08.2021 19:23 #
Gramy taki sobie mecz, Milner do zmiany bo boję się czerwonej kartki, ma już żółtko. Dobrze że wpadła ta bramka i szkoda że Salahowi nie weszła ta piłka z woleja byłaby przepiękna brama.
RedKoks 14.08.2021 19:23 #
Średnio to wygląda, Vvd stracił sporo szybkości.
mlodydaras 14.08.2021 19:24 #
Dzięki koledze który dał linka w poprzednim artyluke wszedłem na minutę przed bramką dziękuję czerwony bracie. Przez te 25 co oglądałem przyczepić się mogę tylko do tsmiakasa brak spokoju i łatwy do okiwania, Van Dijk Matip
mlodydaras 14.08.2021 19:26 #
Coś pieknego
Flips 14.08.2021 19:27 #
Podsumowaniem gry Oxa było zagranie do Mane na wysokość głowy. Nie ma gość żadnych atutów. A upychanie go na 9 w sparingach dobitnie pokazuje, że nie ma dla niego miejsca w tym klubie. Poza tym mecz całkiem niezły w naszym wykonaniu. Trzy punkty na tacy, byle strzelić druga bramkę.
poprzerwie2 14.08.2021 19:27 #
Do tych co wymagają więcej intensywności, trzeba szanować siły i zdrowie, jeżeli tyle wystarczy na zwycięstwo to niech tak będzie.
Co do meczu, Keita mi się podoba, rządzi i dzieli w środku, Ox niestety wiadomo, koniecznie Fabs za niego bo trzeba przyznać ze Virgil jeszcze nie czuje gry, źle oblicza i często się dubluje z Matipem przez co zostają wolne przestrzenie.
Ogółem jestem zadowolony, jak napisał ynwa, strzelić druga i skontrolować przeciwnika w parterze wywożąc trzy punkty i czyste konto
adamne 14.08.2021 19:41 #
Jota właśnie odpowiedział krytykom (mam na myśli tę akcję zakończoną żółtą dla Cantwella).
elefce96 14.08.2021 19:50 #
Klopp jednak oglądał mecz i widział, że poza tym golem z patelni, Jota nie dał nic przez prawie 60min.
AquerdationLFC 14.08.2021 19:49 #
Jeżeli Oxlade będzie tak dalej grał, to serio ja nie widzę sensu w jego wychodzeniu na boisku.
caharin7 14.08.2021 19:59 #
Bardzo słaby dziś
caharin7 14.08.2021 19:55 #
Brawo Salah i brawo Firmino
everlast 14.08.2021 20:00 #
Tsimikas troche nie domaga w defensywie. Ale z drugiej strony jak mial sie przyzwyczaic do szybkosci gry w PL skoro nie dostawal szans. W ataku jest ok. Na takie zespoly spokojnie moze zastepowac Robertsona
caharin7 14.08.2021 20:03 #
Mo pięknie
AlleyLFC 14.08.2021 20:01 #
Nie no przymykałem trochę oko na błędy Tsimikasa ale no trzeba to powiedzieć głośno. Gra bardzo słaby mecz.
AquerdationLFC 14.08.2021 20:15 #
O RANY! Co Alison wyciągnął.
19SG90 14.08.2021 20:21 #
No i super... dość spokojne zwycięstwo!! 3pkt i jedziemy dalej!!
RivoksLFClove 14.08.2021 20:22 #
salah szukal asysty w hattricach zamiast dubletu goli...
Hawken17 14.08.2021 20:22 #
3 punkty, czyste konto (brawo Allison) i wieczór udany!
ynwa19 14.08.2021 20:24 #
3 pkt i pierwszy z 38 kroków zrobiony.
MOTM naturalnie Mo-to jak to było z tym egoizmem?

Kostas-dużo pracy przed nim.
Dobry występ Naby'ego i oby pozostał zdrowy.
kuczq 14.08.2021 20:24 #
Nowy kontrakt dla Salaha to priorytet. Bardziej się z tego ucieszę niż z nowego transferu.
Gorol 14.08.2021 20:24 #
I to jest to!!!,3 pkt!!
użytkownik zablokowany 14.08.2021 20:26 #
Pierwsze śliwki robaczywki, pierwsze koty za płoty, lepszy rydz niż nic, wynik dobry, ale gra nienajlepsza, w kolejnym meczu Fabs już zagra od początku, wróci Hendo, Grek już stracił dziewictwo będzie coraz lepiej, marsz po 20te mistrzostwo rozpoczęty, dla mnie najlepszy Ali.
Szmuggi 14.08.2021 20:30 #
Spokojny start z Norwich. Jedziemy dalej
AirCanada 14.08.2021 20:30 #
Niby momentami nie było łatwo, ale żeśmy ich bez mydła walnęli generalnie. Wyrachowany i skuteczny Liverpool. Rach ciach ciach i 3 punkty wracają do Merseyside. Alisson pomógł zachować czyste konto, szczególnie interwencją w końcówce. Dobrze dobrze, niech po Złote Rękawice sięgnie w tym sezonie. Jejku jaka to jest różnica jak w obronie mamy gości typu VVD i Matip, a nie z całym szacunkiem pół-piłkarzy typu Phillips i Williams. Widać, ile spokoju zapewniają zespołowi, mimo, że jeszcze nieco ogrania szczególnie takiemu Virgilowi przez chwilę będzie brakować. Bardzo dobrze, że dziś dostał 90 minut. Teraz póki nie ma LM, spokojna regeneracja cały tydzień i bierzemy rewanż na Burnley za porażkę sprzed kilku miesięcy :)
caharin7 14.08.2021 21:29 #