05.05.2024
17:30

Osób online 915

Zwycięstwo z Burnley 2:0!

Liverpool pokonał Burnley 2:0 i zanotował drugie zwycięstwo z rzędu w tym sezonie Premier League. Po pierwszych 45. minutach podopieczni Kloppa prowadzili 1:0 za sprawą gola z główki Diogo Joty i pięknym dośrodkowaniu Tsimikasa. Drugie trafienie dla the Reds padło w drugiej połowie, a strzelcem był Sadio Mané, który pokonał Pope'a strzałem z półwoleja.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 18. minuty. Kostas Tsimikas fenomenalnym dośrodkowaniem na głowę Diogo Joty wyprowadził Liverpool na prowadzenie. Portugalczyk strzelił gola w trzech z czterech ostatnich meczów dla Liverpoolu w Premier League.

Kilka minut później po szybkiej kontrze Liverpoolu, groźnym strzałem akcję zakończył Mohamed Salah. Gdyby nie interwencja Nicka Pope'a piłkarze the Reds wyszliby na dwubramkowe prowadzenie. W 27. minucie padła bramka numer dwa po imponującej akcji the Reds. Salah zdobył gola uderzeniem w długi róg, po wcześniejszym kapitalnym podaniu Eliotta, jednak analiza VAR pokazała, że Egipcjanin znalazł się na minimalnym spalonym i ostatecznie nie uznano bramki dla Liverpoolu.

W końcówce pierwszej połowy Tarkowski mocno zagroził bramce Liverpoolu. Angielski defensor Burnley uprzedził na skraju pola karnego Alissona i zdążył zagrać głową. Brazylijczyk podjął zbyt duże ryzyko przy wyjściu i mógł zawdzięczyć szczęściu, że piłka przeszła obok bramki.

W 60. minucie Liverpool był o krok od strzelenia drugiego gola. Dwight McNeil wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Mohameda Salaha z bliskiej odległości. 120 sekund później Sadio Mané huknął z kilkunastu metrów na bramkę Pope'a, ale golkiperowi udało się odbić piłkę na rzut rożny. Przewaga the Reds z minuty na minutę w drugiej połowie wyraźnie rosła.

W 69. minucie zawodnicy Kloppa zdobyli drugą bramkę w tym spotkaniu. Eliott bardzo dobrze dojrzał Alexandra-Arnolda, a ten jeszcze lepiej zagrał do wbiegającego w pole karne Mané. Senegalczyk uderzeniem z półwoleja pokonał bezradnego w bramce Pope'a.

Liverpoolczycy do końca spotkania kontrolowali przebieg gry na boisku i dowieźli wynik 2:0 do ostatniego gwizdka arbitra.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas (90+2' Gomez) - Elliott, Henderson, Keita (81' Thiago) - Salah, Jota (81' Firmino), Mané

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Guðmundsson (80' Pieters), Brownhill, Cork, McNeil - Wood (75' J. Rodriguez), Barnes

Komentarze (94)

Mitchell 21.08.2021 14:20 #
Kapitalny ten Matip.
użytkownik zablokowany 21.08.2021 14:25 #
everlast 21.08.2021 14:27 #
Taki przegrywajacy wszystkie wysokie pilki lecace na ich napastnikow.
użytkownik zablokowany 21.08.2021 14:21 #
Jota to nasza nowa "9" i trzeba się do tego przyzwyczaić.
dmn 21.08.2021 14:21 #
Kostas piękna asysta. Jestem przekonany, że Andy na ławce aż się uśmiechnął. Ale co chłop ma wory pod oczami to jakby pił od czwartku xd
adamne 21.08.2021 14:36 #
Albo zjarany ;)
kuczq 21.08.2021 14:21 #
Śmierdzi golem dla Burnley na kilometr. W piłkarzach totalnie nie widać chęci rewanżu za ostatni mecz z Burnley. Mam wrażenie, że to
Burnley jest bardziej zmotywowane. Elliot niestety do zmiany. Fajnie się patrzy na jego grę, ale nie przy takim wyniku.
Zalewsky 21.08.2021 14:22 #
Co? Mam kompletnie odmienne odczucia.
kuczq 21.08.2021 14:25 #
Do gola Joty wyglądało to fatalnie. Później trochę zaczęliśmy kontrolować grę, ale Burnley dalej jest bardzo groźne.
użytkownik zablokowany 21.08.2021 14:27 #
ynwa19 21.08.2021 14:21 #
W sumie zasłużone prowadzenie ale....Burnley miało swoje szanse.
Jak zwykle:szybko strzelić na 2:0 i kontrolować.
perelka 21.08.2021 14:21 #
Aż szkoda spalonego Salaha, asysta Elliotta 🔝
Nie pozwolić drwalom na dojście do głosu i szybko zamknąć ten mecz kolejnymi bramkami. Ten mecz nie ma prawa nam się wymknąć spod kontroli.
użytkownik zablokowany 21.08.2021 14:22 #
MoMateo 21.08.2021 14:22 #
Nie wiem, nie oglądałem meczu od początku, ale podoba mi się ten Keita. Chroń go Boże, przed kontuzjami.
Gerrard32 21.08.2021 14:22 #
Jest dobrze, bo 1 do przodu. Gra troszkę chaotyczna, ale właśnie w takich meczach Elliott musi się ogrywać. Nadal czekam na debiut Konate. :)
czerwonyy 21.08.2021 14:23 #
Jota wziął coś od Ronaldo z obecnych lat - niby gra przeciętnie i mało mu wychodzi, ale zawsze tę bramkę przynajmniej jedną strzeli. Świetnie mieć go w zespole.
Najgorszy chyba Mane, a szkoda, bo z Norwich wyglądał nieźle i można było mieć nadzieje, że wraca do formy. Na razie to jest ten Sadio z poprzedniego sezonu. Trzeba strzelić drugą i przyklepać wygraną.
użytkownik zablokowany 21.08.2021 14:23 #
Liverbird1979 21.08.2021 14:23 #
Gra cieszy. Szkoda że tylko 1:0. Należy dołożyć jak najszybciej dwie bramki i odfajkować mecz. 1:0 to niebezpieczny wynik w końcowych minutach.
kulsky 21.08.2021 14:23 #
Tyle wyczekiwania na powrót kibiców na stadion, a po YNWA Anfield zamarło. Ja pierdole.
Kijoraptor 21.08.2021 14:24 #
Elliott trochę słaby, Mane ciężko wygląda, brak szybkości, Matip w dwóch meczach jest lepszy od van Dijka.
unnamed 21.08.2021 21:38 #
Akurat o Matipie to racja. Aczkolwiek wrzutki virgila, przekozak
cezarkop 21.08.2021 14:29 #
Jeśli zachowamy czyste konto to będzie chyba cud. Fakt że jesteśmy lepsi tego nie gwarantuje a drwale też w piłkę grać potrafią.
kuczq 21.08.2021 14:32 #
Jota drugi mecz z rzędu z golem, a jutro i tak jakiś Barnes powie, że nie wyobraża sobie Liverpoolu bez Firmino w pierwszym składzie. W tej chwili Jota powinien być pewniakiem jeżeli chodzi o pierwszy skład, a rywalizacja o trzecie miejsce powinna się toczyć między Mane a Firmino
JareckiYNWA 21.08.2021 14:33 #
Dołożyć jedną, na zero z tylu i weekend udany
burmanek8 21.08.2021 14:34 #
Mecz dosyć wyrównany, nie gramy może kapitalnie ale też nie rozumiem takiego narzekania, jest ok. Wydaje mi się, że dość mocno brakuje nam Fabinho, jest trochę dziura między obroną a pomocą. Podoba mi się, że Elliott cały czas jest pod grą, koledzy nie boją się oddawać mu piłki. Jak strzelimy tą drugą bramkę to będę już spokojny o wynik!
Radbug 21.08.2021 14:35 #
To w tym sezonie miały być puszczane minimalne spalone, czy dopiero od następnego?

Mam dziwne przeczucie, ze jeszcze w tej kolejce padnie podobna bramka i ją puszczą. Anglicy nie byliby sobą, gdyby za chwile sami sobie nie zaprzeczyli.
użytkownik zablokowany 21.08.2021 14:36 #
burmanek8 21.08.2021 14:37 #
Bez przesady, spalony nie został jeszcze całkiem zlikwidowany
adamne 21.08.2021 14:37 #
Nie no spalony był widoczny gołym okiem, to nie były milimetry jak gwizdali w poprzednim.
użytkownik zablokowany 21.08.2021 14:35 #
kuczq 21.08.2021 14:37 #
Fabs musi być gotowy na Chelsea. Hendo totalnie bez formy. Pewnie w głowie ma teraz negocjacje w sprawie przedłużenia umowy
k-jano 21.08.2021 14:41 #
Według mnie Hendo bardzo dobre spotkanie, dużo lepiej niż dwójka pozostałych pomocników
k-jano 21.08.2021 14:42 #
everlast 21.08.2021 14:55 #
Salah samolub a Mane gracz zespolowy. Patelnie mogl wystawic to przekladal sobie na slabsza noge. W poprzednim meczu wydawalo sie, ze Mane biegowo wreszcie wrocil do formy. Ten mecz niestety tego nie potwierdza. Nawet nie probuje kiwac i sie poscigac z kims.
adamne 21.08.2021 15:00 #
Właśnie to przełożenie to była klasa światowa, tylko strzał nie najlepszy - ale i tak tylko przez pecha nie wlazł.
Teraz już zrobił wszystko jak trzeba czy też znajdziesz powód do jojczenia?
everlast 21.08.2021 15:14 #
Do jojczenia? Salah by dostal sam na sam. W druga strone jakby Salah nie podal, bylby zjedzony. Ladnie strzelil i chwala mu za to. Co nie zmienia faktu, ze slabo gra.
adamne 21.08.2021 20:45 #
Nie mówiłem że gra dobrze, ale skrytykowałeś go akurat za jedną z jego lepszych akcji w meczu (poza bramką). Pozycję przygotował sobie perfekcyjnie, strzał trochę gorszy ale i tak bardzo mało brakło żeby wpadł po odbiciu od nóg bramkarza i wszyscy by się zachwycali.
cezarkop 21.08.2021 14:58 #
Chciałem już zjechać Sadio ale ugryzłem się w język i jest brameczka.
użytkownik zablokowany 21.08.2021 14:59 #