player
MUN
Manchester United
Premier League
24.10.2021
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 328

Wywiad z Konaté


Ibrahima Konaté podziękował kolegom z Liverpoolu za to, że tak szybko klub stał się dla niego „domem”.

22-letni stoper, który latem przybył z RB Lipska, pomógł osiągnąć kolejne czyste konta w spotkaniach z Crystal Palace i Norwich City w swoich dwóch pierwszych występach dla the Reds.

Konaté i reszta drużyny Jürgena Kloppa będą chcieli odnieść trzecie z rzędu wysokie zwycięstwo w ligowym meczu z Brentofrd w sobotę.

Przed starciem z beniaminkiem prowadzonym przez Thomasa Franka, Liverpoolfc.com udało się porozmawiać z numerem 5 w AXA Training Centre, aby pochylić się nad tym starciem i porozmawiać o jego pierwszych miesiącach w Merseyside. Cały wywiad znajdziecie Państwo pod spodem.

Zagrałeś w dwóch meczach o stawkę w Liverpoolu. Jak dobrze czujesz się w klubie?

Zagrałem dwa mecze i zespół grał bardzo dobrze. Kibice nam pomogli – to był naprawdę wspaniałe dla mnie i mojej rodziny. Jestem tu bardzo szczęśliwy.

Powiedziałeś, że w tych meczach zespół zagrał świetnie. Jak oceniłbyś swoje występy?

Myślę, że zagrałem dobrze, ale rzeczą ważniejszą jest to, jak zagrał zespół – czy wygraliśmy, czy mieliśmy czyste konto czy nie. To jest dla mnie ważniejsze od moich osobistych występów.

Pojawiło się mnóstwo zdjęć, na których zaproszono cię do wspólnego świętowania po bramkach zdobytych przeciw Crystal Palace. Wygląda na to, że naprawdę podoba ci się gra na pełnym Anfield…

[śmiech] Tak, oczywiście jestem szczęśliwy, gdy ktoś strzeli! To tak jakbym sam zdobył gola. To nie moja wina, jeżeli cieszę się z graczem, ponieważ nie jestem od niego tak daleko. Jestem tam natychmiast, to dlatego z nim świętuję! To było niesamowite i jestem bardzo szczęśliwy.

Gdy dołączasz do nowego klubu, zawsze następuje okres aklimatyzacji. Jak bardzo wspierali cię i pomagali ci koledzy z drużyny, abyś w Liverpoolu poczuł się jak w domu?

Każdy gracz pomógł mi od pierwszego dnia w klubie, żebym poczuł się jak w domu. To było bardzo ważne dla nowego piłkarza i dla mnie również. Teraz myślę, że każdy gracz może to zobaczyć na boisku: jestem bardzo szczęśliwy z przebywania z każdym z nich. To jest dobre i mam nadzieję, że tak pozostanie w przyszłości.

Czy zbliżyłeś się bardziej do którychś konkretnych kolegów z drużyny?

Może Sadio, Naby i Div Origi, ponieważ mówią po francusku i łatwiej jest mi z nimi rozmawiać. Bardzo mi pomogli, gdy dołączyłem do klubu.

Wyjdźmy poza boisko. Przyzwyczajanie się do nowego miasta jest równie ważne. Miałeś trochę czasu na zwiedzanie? Co widziałeś w Liverpoolu?

Oczywiście, nie umiem usiedzieć w domu. Jestem w nowym mieście i muszę wiedzieć, jakie ono jest. Uwielbiam to miasto. Byłem w centrum. Tam skąd mieszkam jest niedaleko samochodem do morza – jest bardzo piękne. Tak, jest ładnie, bardzo ładnie.

Jeśli chodzi o sprawy boiskowe, jak wiele nauczyłeś się od innych stoperów w klubie? Do tej pory zagrałeś z Virgilem i Joe…

Uczę się od Virga, Joe, Nata, Joëla od pierwszego dnia, ponieważ gram z bardzo dobrymi obrońcami i z nimi trenuję. Myślę, że mogę uczyć się od wszystkich graczy w tym zespole. Muszę się rozwijać każdego dnia i to jest dobre. Jestem tu z wielkimi piłkarzami i każdego dnia mogę się uczyć.

W ten weekend mierzycie się z Brentford, zespołem, który dopiero co awansował do Premier League. Wydaje mi się, że spotkanie z Crystal Palace prawdopodobnie pokazało ci, że żaden mecz w lidze nie jest łatwy.

Oczywiście, ale wiedziałem o tym przedtem, ponieważ wcześniej obejrzałem trochę meczów Premier League i czasem widać jak ostatni potrafi pokonać pierwszego. Gdy grałem ten mecz przeciw Crystal Palace, znasz zespół przeciwko któremu grasz, oni wiedzą, że mogą z wami wygrać. Nie obchodzi ich kim jesteście. Myślę, że to jest dobre w Premier League – każdy mecz jest trudny. Spotkanie z Brentford również będzie trudne i musimy być na nie gotowi.

W sobotę celem będą trzy punkty. Co musicie zrobić przeciw Brentford?

Musimy zrozumieć i zrobić to, czego będzie oczekiwał trener. Uważam i mam nadzieję, że zdobędziemy tam trzy punkty. Wiemy, że to nie jest łatwe. Jednak jeżeli gramy razem – bronimy i atakujemy razem – myślę, że mamy szansę wygrać mecz.

Będziesz liczył na swoje trzecie czyste konto z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Jaką dumę czerpiesz z utrzymania czystego konta, ty i reszta zespołu?

Uważam, że to praca zespołowa, nie moja. Praca zespołu: obrońców, pomocników, napastników. Gdy pracujemy razem, mamy duże szanse na czyste konto, co miało miejsce w poprzednim meczu.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Neville reprezentuje to, czego Ferguson nie znosił  (0)
23.10.2021 05:52, Cyryl, Liverpool Echo
Trening przed United - zdjęcia  (3)
23.10.2021 00:35, AirCanada, liverpoolfc.com
Merson: Nie skreślajcie Manchesteru  (2)
22.10.2021 21:38, TPK, Sky Sports
Konferencja prasowa: Jürgen Klopp  (0)
22.10.2021 18:34, Poommaster, liverpoolfc.com
Solskjær o sytuacji kadrowej Diabłów  (0)
22.10.2021 16:03, AirCanada, Liverpool Echo