player
EVE
Everton
Premier League
01.12.2021
21:15
LIV
Liverpool
 
Osób online 376

Solskjær przed meczem z Liverpoolem


Ole Gunnar Solskjær nie ukrywa, że nie może się już doczekać niedzielnego starcia z Liverpoolem. Norweski menadżer zdaje sobie sprawę z presji i oczekiwań ze strony kibiców przed pojedynkiem z odwiecznym rywalem.

- Grając z takim zespołem, jak Liverpool przez pełne 90 minut, musisz grać na najwyższym poziomie, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Oczywiście znajdują się teraz w doskonałej dyspozycji, posiadają w swojej kadrze wybitne indywidualności, przeciwko którym wręcz nie da się bronić - powiedział menadżer Czerwonych Diabłów.

- Chcąc uzyskać przeciwko nim dobry rezultat, musimy użyć wszystkich możliwych środków. Są topowym zespołem, ekipą, z której można czerpać przykład. Zrobili kolosalne postępy na przestrzeni ostatnich 4 lat i podążamy ich ścieżką. 

- Oczywiście w ostatnim sezonie byliśmy przed nimi, ale mieli potworne problemy z kontuzjami w defensywie. Wygląda na to, że teraz wrócili do najwyższej dyspozycji.

Zapytany przez jednego z dziennikarzy o pojedynek Cristiano Ronaldo z Mo Salahem, Solskjær powiedział: - Ronaldo to wyjątkowy gracz, a jego osiągnięcia strzeleckie są fantastyczne. Mohamed Salah obecnie jest w niesamowitym gazie. Wszyscy widzieli jego ostatnie popisy strzeleckie. Musimy być maksymalnie skoncentrowani, by spróbować go zatrzymać.

- Jednak Liverpool to nie tylko Salah. Mają fantastycznych, ofensywnych piłkarzy, którzy budzą szacunek wszystkich na Wyspach. Jest Mané, Firmino, czy Diogo Jota. Są znakomitymi zawodnikami i nie można o nich zapominać. 

- Mam pełną świadomość, że dla kibiców to niezwykle istotne spotkanie. Chodzi o odwieczną rywalizacją, zdobywane trofea, prawdziwe derby! Od zawsze powtarzam, że bycie zawodnikiem United to ogromny honor i przywilej. Wychodząc na boisko i grając przeciwko Liverpoolowi, dajesz z siebie po prostu wszystko, co masz w zanadrzu. Nie mam wątpliwości, że niedzielny mecz nie potrzebuje żadnej dodatkowej reklamy - uśmiechnął się Norweg.

- Nie możemy popełniać błędów, jak w meczu z Atalantą w Lidze Mistrzów. Daliśmy im 2 dobre sytuacje i strzelili gole. W futbolu zespoły kreują sobie okazje, to zupełnie naturalne. Nie zgodzę się z opiniami ludzi, którzy mówili, że zagraliśmy słabo przeciwko Włochom. Rywale byli po prostu bardzo skuteczni.

- Mamy przed sobą jasne cele. Walczymy o mistrzostwo. Taki klub jak Manchester zawsze walczy o najwyższe laury. 7 punktów do Liverpoolu stanowiłoby dużą stratę, 1 punkt oznaczałby, że jesteśmy bardzo blisko. Zobaczymy, w jakiej sytuacji będziemy znajdować się w niedzielę wieczorem. To dopiero start sezonu, jednak każdy mecz ma ogromne znaczenie. Ciężko powiedzieć, co będzie w maju. Póki co koncentrujemy się na regularnym punktowaniu. 

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Klopp o szkole bramkarskiej w Liverpoolu  (0)
01.12.2021 00:41, AirCanada, liverpoolfc.com
Zmarł Ray Kennedy  (0)
01.12.2021 00:22, AirCanada, liverpoolfc.com
JK: Podejdziemy do derbów jak do normalnego meczu  (1)
30.11.2021 20:36, Agamk05, liverpoolfc.com
Benítez przed meczem z Liverpoolem  (4)
30.11.2021 19:57, Kubahos, evertonfc.com
Taffarel nowym trenerem bramkarzy  (10)
30.11.2021 18:36, BarryAllen, goal.com
Salah z nagrodą Golden Foot  (0)
30.11.2021 17:45, GiveraTH, Liverpool Echo
Klopp o kontuzjowanych przed derbami  (7)
30.11.2021 13:54, Ad9am_, liverpoolfc.com
Kuyt o nadchodzących derbach  (6)
30.11.2021 05:17, Cyryl, liverpoolfc.com