05.05.2024
17:30

Osób online 1125

Liverpool wygrywa z Southampton 4:0!

Liverpool pokonał Southampton 4:0 w meczu 13. kolejki Premier League. Dwoma golami popisał się Diogo Jota, a do siatki trafiali także Thiago oraz Virgil van Dijk. Z kolei Alexander-Arnold i Mo Salah zanotowali kolejne asysty w tym sezonie.

Ekipa Kloppa fantastycznie rozpoczęła spotkanie, po tym jak już 2. minucie objęła prowadzenie za sprawą Joty, który wykorzystał podanie Robertsona. Portugalczyk trafił także w 32. minucie, gdy wbił piłkę do pustej bramki po podaniu Mo Salaha. Pięć minut później gola zdobył Thiago, który zgarnął piłkę przed polem karnym, a następnie oddał strzał, który szczęśliwie odbił się od nogi jednego z piłkarzy Świętych i wpadł do siatki. W drugiej połowie bramkę zdobył Van Dijk, który wykorzystał podanie Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego. Dla Holendra było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

The Reds mieli w tym spotkaniu zdecydowaną przewagę, a wynik mógłby być wyższy, gdyby tylko zespół był nieco bardziej dokładny i skuteczny. W drugiej połowie Liverpool nie forsował już jednak tempa i na spokojnie rozgrywał piłkę. Na uwagę zasłużył na pewno Andy Robertson, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Szkot był ostatnio krytykowany za swoją grę, ale dzisiaj znów przypominał zawodnika, którego pokochało Anfield.

Świetną dyspozycję zaprezentował także Alisson, który kontynuuje fantastyczną formę. Najpierw obronił sytuacje sam na sam z Broją, a w 44. minucie popisał się piękną interwencją po strzale Armstronga.

Jedyny zawodnik, który może być nie do końca zadowolony ze swojego występu to Konate. Francuz w wielu sytuacjach zachowywał się elektrycznie i był najmniej pewnym punktem zespołu.

W drugiej połowie Klopp dał także szanse trzem rezerwowym. Na placu gry pojawili się Oxlade-Chamberlain, Milner oraz Minamino, którzy zmienili kolejno Thiago, Hendersona i Jotę.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson - Henderson (67' Milner), Fabinho, Thiago (59' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Jota (81' Minamino), Mané

Southampton: McCarthy - Bednarek (46' Tella), Lyanco, Salisu - Livramento, Ward-Prowse, Romeu, Perraud - Broja, Adams (46' Redmond), Armstrong

Komentarze (69)

paranormalnY 27.11.2021 16:48 #
Nie jest źle
użytkownik zablokowany 27.11.2021 16:48 #
Ale miazga. Nie duży wysiłek a robimy co chcemy. Mam nadzieję że Morton zagra.
Jedi13 27.11.2021 16:49 #
Nie duży wysiłek? Przecież nasi zagrali 45min na pełnym sprincie? Jak to nie wysiłek to nie wiem co nim jest ...
Kijoraptor 27.11.2021 16:49 #
Festiwal strzelecki, fajnie się to ogląda. Można się przyczepić do wielu spraw, ale po co ? Dobry mecz, są gole, będzie więcej.
GrzechuYNWA 27.11.2021 16:50 #
Mega przyjemnie się to ogląda co chłopaki robią z przodu. BRAWO
Radbug 27.11.2021 16:50 #
Ależ Salah potrafi spartolić 100% sytuacje.
użytkownik zablokowany 27.11.2021 16:51 #
Radbug 27.11.2021 17:31 #
Jest ważne, bo sobie strzela po pare bramek z jakimś Crystal Palace i Norwich, a potem zmarnuje jedna jedyną sytuacje z Atletico w LM i odpadamy bo przegraliśmy 1 bramką.
użytkownik zablokowany 27.11.2021 16:50 #
mrskee 27.11.2021 16:51 #
Siedemnasty mecz z rzędu z przynajmniej dwoma golami Liverpoolu. Nie wiem czy to nie kolejny z naszych rekordów.
cezarkop 27.11.2021 16:52 #
Nie żebym narzekał, ale dawno nie widziałem tak słabych świętych. Mam nadzieje na szybkie zmiany.
Beol 27.11.2021 16:52 #
Jakby Salah wykańczał każdą ze swoich względnie łatwych sytuacji co mecz, to miałby chyba z 20 bramek i 15 asyst.
3:0, przyjemny meczyk, byle tak do końca.
kuczq 27.11.2021 16:52 #
Święci zbyt odważnie wyszli. To musiało tak się skończyć.
ynwa19 27.11.2021 16:52 #
Very nice😁świetny występ,Andy jak nie in w tym sezonie.
Poprawiajmy bilans bramkowy na ile się da bo może się przydać.Mimo to zmiany od 60 minuty bo już w środę Rafa.

5:0 jako końcowy wynik byłby super!
użytkownik zablokowany 27.11.2021 17:12 #
Obyśmy mięli tak wyrównaną rywalizację na każdej pozycji, jak na lewej obronie, ładnie się chłopaki nakręcają.
Shelby666 27.11.2021 16:55 #
Bardzo możliwe że Jota z 3 golami dzisiaj. Po 70 min zmiany, jeśli Soton dalej taki piach będzie grało.
kuczq 27.11.2021 16:56 #
Wrócił stary frustrujący Salah. On nigdy nie wygra złotej piłki przez tą jego nierówność formy
użytkownik zablokowany 27.11.2021 16:58 #
przecież ŻADEN piłkarz nie wykorzystuje każdej sytuacji. Następnym meczu strzeli hat tricka, to go po nogach będziesz całował.
użytkownik zablokowany 27.11.2021 17:01 #
Zaliczył asystę, fajna ta nierówność formy jak w każdym meczu robi liczby...
Salah2009 29.11.2021 20:40 #
kuczq żaden zawodnik nie da rady po pierwsze: strzelać bramki w każdym meczu, po drugie: wykorzystać każdej sytuacji.
madman99 27.11.2021 17:01 #
alez ogien mamy z przodu, wystarczy ze zostawia nam wiecej miejsca i sami na siebie wydaja wyrok. Jota to spokojnie i z 4-5 goli mogl miec.
cider 27.11.2021 17:02 #
Na razie gładko, oszczędzajmy najlepszych ma grudzień
Zalewsky 27.11.2021 17:02 #
Dać 15-25 minut Salahowi i Mane szansę zdobycia gola, a potem zdjąć z boiska. Będą nam potrzebni na Everton.
adamne 27.11.2021 17:03 #
Popełniamy dużo błędów a i tak prowadzimy 3:0, wykorzystując pełnię umiejętności możemy wygrać z każdym.
marcell 27.11.2021 17:07 #