05.05.2024
17:30

Osób online 843

Liverpool ogrywa Sroki 3:1

Liverpool pokonał dziś na Anfield 3:1 ekipę Newcastle. Goście niespodziewanie objęli prowadzenie w 7. minucie rywalizacji, kiedy Jonjo Shelvey po asyście ... Thiago uderzył zza pola karnego, kompletnie zaskakując Alissona. Liverpool nie stracił jednak impetu i za sprawą bramek Diogo Joty i Mohameda Salaha po pierwszej odsłonie wygrywał różnicą jednego gola. Mecz 'zamknął' w 87. minucie Trent Alexander Arnold. Wychowanek klubu huknął z około 20 metrów i Dúbravka był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki.

W siódmej minucie spotkania to drużyna gości wyprowadziła cios, po którym padła bramka na 1:0. Jonjo Shelvey wykorzystał błąd Thiago, który fatalnie wybił piłkę przed pole karne. Były zawodnik Liverpoolu miał dużo czasu na ułożenie sobie piłki i oddanie strzału w okienko bramki zasłoniętego Alissona Beckera.

Czternaście minut piłkarze Eddiego Howe'a cieszyli się z prowadzenia. Liverpool mocno naciskał na rywala od utraty gola i skutecznie dopiął swego. Zderzenie obrońców Newcastle dało większą swobodę Diogo Jocie, który znalazł się w doskonałym miejscu i czasie, aby znaleźć drogę do siatki. Portugalczyk w najpierw uderzył piłkę głową z bliskiej odległości w polu karnym, Dúbravka dobrze interweniował, ale przy dobitce zawodnika Liverpoolu był już bezradny.

Cztery minuty później wysoki pressing Liverpoolu przekuł się w drugiego gola dla the Reds. Jonjo Shelvey dostał gorącego kartofla od Joelintona, który następnie próbował odegrać piłkę do obrońców. Do futbolówki dopadł Sadio Mané, którego chciał wyciąć Fabian Schär. Senegalczyk został co prawda powstrzymany przez golkipera Newcastle, jednak Mo Salah przy dobitce dopełnił formalności.

W 35. minucie fenomenalne podanie Alexa Oxlade'a-Chamberlaina nie potrafił zamienić na bramkę Mohamed Salah. Egipcjanin popędził w kierunku bramki Newcastle, ale zabrakło tylko zimnej krwi przy wykończeniu akcji i ostatecznie piłka po jego strzale minęła słupek.

Liverpool w drugiej połowie długo się męczył, żeby oddać jakikolwiek celny strzał na bramkę Newcastle. Dopiero w 81. minucie oglądaliśmy dwie dobre okazje, po których mogły paść gole, oba z udziałem Diogo Joty.

W 87. minucie Trent Alexander-Arnold ustanowił wynik meczu na 3:1 strzałem, a w zasadzie pociskiem rakietowym ziemia-powietrze w samo okienko bramki.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Konaté, Robertson, Oxlade-Chamberlain (74' Keïta), Henderson, Thiago (90' Milner) - Salah (74' Firmino), Jota, Mané

Newcastle: Dúbravka - Manquillo, Schär, Lascelles, Lewis (15' Ritchie) - Murphy, Shelvey, Hayden, Fraser (87' Willock) - Joelinton, Saint-Maximin (79' Wilson)

Komentarze (114)

kuczq 16.12.2021 21:49 #
Za dużo zabawy przy takim wyniku i bombie w środku pola.
MG75 16.12.2021 21:49 #
Momentami niczym Harlem Globetrotters
paranormalnY 16.12.2021 21:50 #
Tylko 2:1, a przewaga na boisku tak jakby...nie wiem...grał Liverpool z Newcastle...
firo9 16.12.2021 21:50 #
Salah jest perfekcyjny, a Thiago (dzisiaj) tragiczny. Proponuję droga redakcjo zacznijcie robić sondę na najgorszego zawodnika meczu.
Kijoraptor 16.12.2021 21:52 #
Arnold też dzisiaj nie błyszczy.
rafi988m 16.12.2021 21:50 #
Kapitalnie z przodu, ale to co sami sobie chcemy strzelic gola to skandal. Naprawde z takim podejsciem to w koncu ten alan s-m nam sie urwie na 2;2.. koniecznie musimy zdobyc bramke na 3 i zabic mecz
użytkownik zablokowany 16.12.2021 21:50 #
burmanek8 16.12.2021 21:51 #
Mniej fajerwerków a więcej konkretów panowie, obie bramki które wpadły nie były po pięknych akcjach więc jak widać nie trzeba
Hawken17 16.12.2021 21:51 #
Strzelić jeszcze jedną i uspokoić mecz. Nasza gra jest za bardzo efektowna, a za mało efektywna.
Kijoraptor 16.12.2021 21:51 #
Zabawa na Anfield, przypadek sprawił, że straciliśmy gola. Prowadzimy grę, mamy sytuację, coś na bank jeszcze dla nas wpadnie.
użytkownik zablokowany 16.12.2021 21:51 #
Gramy zajebiscie i w pełni dominujemy. Kurde okazja za okazja, mozna nawet odnieść wrażenie że się z nimi bawią. Szkoda ze Thiago spartaczyl ta bramka Shelveya ale mam nadzieję że się poprawi.
ynwa19 16.12.2021 21:51 #
Strzelmy jak najszybciej na 3:1 bo inaczej.......

Thiago i jego straty🤕

Optymalny byłby wynik 4 albo nawet 5:1 ponieważ można moim zdaniem grać na maksa mając w głowie,że jest duże prawdopodobieństwo odwołania meczu ze Spurs.
użytkownik zablokowany 16.12.2021 21:53 #
Jeżeli nawet mecz ze Spurs sie odbędzie, to patrząc na ich absencję - będziemy raczej grali z mocnymi rezerwami. O ile czytalem to aż 13 zawodnikow ma tam covida, teraz moze i więcej.
kuczq 16.12.2021 21:52 #
Thiago bez Fabinho jest fatalny. Już w zeszłym sezonie ktoś to zauważył. Dawać Keite
AquerdationLFC 16.12.2021 21:53 #
Widać brak VVD przede wszystkim w dużo bardziej defensywnym ustawieniu naszych bocznych obrońców.
caharin7 16.12.2021 21:54 #
Strzelić szybko z 2 i możemy robić fiestę
jardar 16.12.2021 21:54 #
Thiago jak ten gościu nie pasuje do nas.
marcell 16.12.2021 21:59 #
chlop prawie asystowal przy 3 bramkach przeciwko nam a ty nie rozumiesz hejtu na niego xd
Kijoraptor 16.12.2021 21:59 #
Brawo Sherwood.
użytkownik zablokowany 16.12.2021 22:00 #
Zaraz beda go wielbić bo odpali w kolejnym meczu świetna asysta albo ładnymi balansami ciała haha
cezarkop 16.12.2021 22:01 #