13.05.2024
21:00

Osób online 1266

Wygrywamy 1:0 z Młotami!

Po wymagającym spotkaniu na Anfield, Liverpool pokonał West Ham United 1:0. W 27. minucie Trent Alexander Arnold obsłużył dobrym podaniem Sadio Mané, który z bliskiej odległości pokonał Fabiańskiego. Była to bramka na wagę 3 bardzo cennych oczek.

Gospodarze mogli znakomicie wejść w to spotkanie. Już w 1. minucie Liverpool szybko wykonał rzut wolny, Trent posłał długie podanie do Mo Salaha, który w sytuacji 1-1 z golkiperem West Hamu, nie potrafił przechytrzyć byłego reprezentanta Polski.

Goście potrafili się jednak kilkukrotnie odgryźć głównie za sprawą Michaela Antonio, który sprawiał kłopoty defensywie Czerwonych.

27 minuta i bramka dla podopiecznych Kloppa. Trent posłał sprytną piłkę w pole karne, a Sadio Mané ubiegł Dawsona i pokonał Fabiańskiego. Po krótkiej analizie VAR okazało się, że Senegalczyk nie był na spalonym i Liverpool wyszedł na prowadzenie.

W 32. minucie Luis Díaz popisał się wspaniałym rajdem, minął 3 rywali i został sfaulowany tuż przed polem karnym Młotów. Do piłki podszedł Trent Alexander-Arnold, jednak uderzył minimalnie obok prawego słupka Fabiańskiego.

W 39. minucie kapitalną okazję miała ekipa the Hammers. Johnson obsłużył kapitalnym długim podaniem Fornalsa, który nie był na spalonym, ku zdziwieniu defensywy Liverpoolu. Zawodnik West Hamu przelobował co prawda Alissona, jednak na posterunku był Arnold, który również przy dobitce Bowena, zachował pełną czujność na linii bramkowej.

West Ham potrafił być zagrożeniem dla Liverpoolu również w drugiej połowy. Serca Kopites zadrżały szczególnie mocno w 70 minucie. Soucek podał piłkę do Lanziniego, który przyjął piłkę w polu karnym the Reds, ograł obrońcę i mając przed sobą tylko Alissona z kilku metrów fatalnie przestrzelił nad bramką. Kibice Młotów, jak również ... Pep Guardiola wprost nie mogli w to uwierzyć!

Kilka minut wcześniej dobrą okazję miał Salah, który po inteligentnym zgraniu piłki przez Hendersona, z 16 metrów, strzelił wprost w Fabiańskiego.

W 76. minucie bramce Młotów zagroził jak zwykle aktywny Diaz, jednak jego strzał minął minimalnie spojenie słupka z poprzeczką.

W 80. minucie znów groźnie zaatakowały Młoty. Przed dogodną szansą stanął Antonio, jednak Robertson na spółkę z Keitą zażegnali niebezpieczeństwo i skończyło się jedynie kornerem dla ekipy Moyesa.

Liverpool dowiózł wygraną do końca i zainkasował niezwykle cenny komplet punktów. Teraz pozostaje Nam czekać na rezultat niedzielnych derbów Manchesteru!

Bramki: Sadio Mané 27′ (asysta – Trent Alexander-Arnold)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Keïta (90' Milner) - Salah (79' Jota), Mané, Díaz (90+5' Jones)

West Ham: Fabiański - Johnson, Dawson, Zouma, Cresswell - Bowen (53' Benrahma), Soucek, Lanzini, Vlasić (61' Noble) - Antonio, Fornals (90+3' Chesters)

Sędziował: Jon Moss

Czerwone koszulki, w których nasi ulubieńcy wybiegli dziś na boisko, możecie znaleźć w sklepie naszego partnera PodStadionem.pl.

Komentarze (92)

kuczq 05.03.2022 19:19 #
Meczycho. Powinno być 2-1
Kijoraptor 05.03.2022 19:20 #
Mogło być lepiej, a mogło być gorzej. Prowadzimy, ale sporo nerwowości i zbyt duży egoizm. Jurgen powie im co i jak i będzie lepiej.
cezarkop 05.03.2022 19:20 #
Trent to prawdziwy wymiatacz dzisiaj jeszcze bramka do kolekcji i mamy gracza meczu.
ynwa19 05.03.2022 19:21 #
Trudne spotkanie ale tego należało oczekiwać.
Ibou ma swoje problemy z Antonio a Luis trochę za bardzo samolubnie.
Z kolei Mo...nic mu nie wychodzi!

Szybko strzelić na 2:0 i uspokoić grę.
kuczq 05.03.2022 19:22 #
kiedy samolubnie zagrał Diaz? W tym rajdzie Diaza Salah był cały czas pilnowany
ynwa92 05.03.2022 19:22 #
Ciezki mecz ale takiego wlasnie nalezalo sie spodziewac. Przydaloby sie strzelic druga bramke zeby troche uspokoic sytuacje bo West Ham dzisiaj dobrze sie ustawia i gra z kontry a przy naszej wysoko ustawionej obronie wrozy to emocje do ostatniego gwizdka. Bardzo fajnie Diaz dzisiaj gra, zresztą jak zawsze, Salah dzisiaj duzo strat i niedokladnosci
JareckiYNWA 05.03.2022 19:26 #
Musimy strzelić drugą bramkę, bo może być różnie, ale przeczuwam ze dwie dołożymy:)
użytkownik zablokowany 05.03.2022 19:29 #
Mike9692 05.03.2022 19:33 #
Salah zgubił formę na PNA, kolejny słaby mecz w jego wykonaniu. :( Bez jego magii ciężko będzie nam coś jeszcze zdobyć w tym sezonie.
Zalewsky 05.03.2022 19:34 #
Dołożyć drugą i zachować czyste konto...
caharin7 05.03.2022 19:35 #
Minimum 2
użytkownik zablokowany 05.03.2022 19:42 #
Klopp miźnął Bowena czyżby to nasz kolejny transfer ... 🙂
everlast 05.03.2022 19:47 #
Hendo znowu balonik,bo nie wie co z piłką pod bramką zrobić. Choć ogolnie dzis dobrze.
AquerdationLFC 05.03.2022 19:47 #
Ale do dupy piłki gra Hendo dzisiaj.
CursedMike91 05.03.2022 19:48 #
Henderson poda w tempo chociaż raz do przodu?
Sherwood97 05.03.2022 19:58 #
Ktoś mi przypomni czemu kibice buczą na zoume ?
użytkownik zablokowany 05.03.2022 19:59 #
cezarkop 05.03.2022 20:02 #
Prosimy się o kłopoty tą niechlujnie graną piłką.
polo167 05.03.2022 20:02 #
Chyba tak to sobie założyli małe straty iw 1 połowie i jazda.
użytkownik zablokowany 05.03.2022 20:02 #
Salah jest dziś tragiczny.
caharin7 05.03.2022 20:02 #
Jota się przyda, ciekawe za kogo
AquerdationLFC 05.03.2022 20:04 #
Salah słabiutko, a Diaz musi zacząć trafiać w bramkę.
Hawken17 05.03.2022 20:08 #
Ależ prosimy się o kłopoty w tym meczu ....
polo167 05.03.2022 20:09 #
To co się dzieje w obronie to jest błąd w utawieniu
polo167 05.03.2022 20:14 #
Szykujemy Obronę częstochowy
użytkownik zablokowany 05.03.2022 20:25 #
Najgorsza druga połowa w tym sezonie, ale trzy punkty są. Amen.
LiveTom 05.03.2022 20:25 #
Głupio zabrzmi, ale będę jutro trzymał za United.
użytkownik zablokowany 05.03.2022 20:26 #
Pedał Roman.
Hawken17 05.03.2022 20:25 #
Zadanie wykonane choć nie była to prosta przeprawa, teraz awans do kolejnej rundy w lidze mistrzów!
ynwa04 05.03.2022 20:26 #
Kilka razy było blisko zawału (z drugiej strony za te emocje kochamy Liverpool), ale są 3 punkty i jedziemy dalej.
kuczq 05.03.2022 20:28 #
dlatego najlepiej pić alkohol podczas meczu. Nie ma stresu :)
AquerdationLFC 05.03.2022 20:26 #
Słabiutki mecz. Każdy z naszych zawodników ofensywnych próbował sam, losowe strzały z każdej pozycji itd.

Z jednej strona konkurencja napędza grę, a z drugiej mam wrażenie, że konsekwencją jest większa samolubność.
Dobry mecz Konate i Keity- co cieszy.
KrzysiekBrzozaLFC 05.03.2022 20:27 #
Ciężki mecz, cały czas można było czuć jakby bramka dla WHU wisiała w powietrzu. Ważna wygrana i ważna presja na the Citizens przed jutrzejszym derbowym meczem (moim zdaniem ostatnim trudnym meczem Obywateli w tym sezonie oprócz meczu z nami).
kuczq 05.03.2022 20:27 #
Liverpool (2.05) 1-0 (1.67) West Ham

ufff
użytkownik zablokowany 05.03.2022 20:33 #
Serio kurs na LFC byl wyższy na Anfield?
AquerdationLFC 05.03.2022 20:35 #
TO przecież statystyka wskaźnika xG.
B9K 05.03.2022 20:51 #
No, czyli powinniśmy wygrac 2-1.
Piotr72 05.03.2022 20:28 #
Ciężkie 3 punkty,czekamy na podkniecie City.
cezarkop 05.03.2022 20:28 #
W bardzo, bardzo nie oczywisty sposób wygrywamy ten mecz, ale powodów do zadowolenia żadnych poza trzema punktami. Tragiczna gra w ofensywie.
użytkownik zablokowany 05.03.2022 20:32 #
Ofensywa dziś grała kozacko tylko bylismy bardzo egoistyczni. Mimo wszystko tyle akcji stworzyliśmy że mogliśmy spokojnie te 3-4:0 wygrac. Skuteczność była tragiczna.
użytkownik zablokowany 05.03.2022 20:28 #