LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 3750

Fabinho o pseudonimach i swojej roli na boisku


Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Fabinho, który w rozmowie z portalem ufea.com opowiedział o swoich pseudonimach w zespole, roli na boisku oraz procesie adaptacji do gry w Liverpoolu.

O jego pseudonimach: "Dyson" oraz "The Lighthouse"...

"Dyson" usłyszałem po raz pierwszy, gdy Jürgen Klopp nazwał mnie tak po jakimś meczu, w którym bardzo dobrze broniłem grając w środku pola. Z kolei "The Lighthouse" nadał mi asystent trenera, Pep Lijnders. Tymczasem koledzy najczęściej nazywają mnie "Flaco" co po hiszpańsku oznacza "chudy". To zaczęło się od Virgila, a teraz wszyscy kumple tak na mnie mówią, a czasami nawet menedżer. Dlatego też, "Flaco" jest tutaj najpopularniejsze.

O jego wszechstronnej roli w pomocy...

Często dostaję piłkę i jestem zaangażowany w proces rozgrywania. To dobrze, ponieważ chcę brać udział w dystrybucji piłki pomiędzy linią obrony, a linią ataku. Cieszę się także, że potrafię przewidzieć niektóre ruchy i zagrania, aby przechwycić piłkę. Lubię odbierać futbolówkę, a czasami mogę od razy wypracować koledze dobrą okazję do ataku. To jest to, co chyba lubię najbardziej.

Ofensywni zawodnicy zawsze trafiają na nagłówki gazet, ponieważ strzelają bramki i mają lepsze ogólne statystyki, ale to jest normalne. Młodsi kibice zawsze będą zwracać większą uwagę na tych, których zdobywają gole, ponieważ to najważniejsza rzecz w piłce nożnej. Ja skupiam się na tym, aby pomóc tym zawodnikom poprawić ich statystyki - aby zdobywali więcej goli i zaliczali więcej asyst.

O aklimatyzacji i adaptacji w Liverpoolu...

Zawsze jest ciężko, gdy przychodzisz z innej ligi. Sezon przed moim transferem, Liverpool grał w finale Ligi Mistrzów i zajął miejsce w pierwszej czwórce w Premier League. W związku z tym, wyjściowa jedenastka była już ustanowiona i dobrze wyglądała, więc ciężko było się przebić do zespołu. Jednak z czasem mogłem pokazać, że zasługuję na miejsce w pierwszym składzie, a następnie ugruntowałem swoją pozycję.

Osobiście zawsze chcę pozostać w dobrej formie fizycznej i unikać kontuzji. Tak było zawsze w mojej karierze, aż do zeszłego roku, gdy musiałem zmagać się z kilkoma urazami, które uniemożliwiły mi regularną grę.

Jeśli chodzi o statystyki to wydaje mi się, że nie są najważniejsze dla piłkarza na mojej pozycji, ale dobrze jest, gdy możesz pomóc drużynie golami i asystami. Dlatego też cieszę się, że zdobyłem kilka bramek i pomogłem zespołowi z ofensywie. Chciałbym dalej to robić. W zasadzie tak to właśnie wygląda, chcę nadal dobrze grać w defensywie i mam nadzieję, że przełoży się to na dobrą formę całego zespołu, żebyśmy mogli zdobyć najważniejsze trofea.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

manero 04.04.2022 12:14 #
Dyson jak ten patyk-odkurzacz?
everlast 04.04.2022 14:47 #
Tak, bo wszystko czysci

Pozostałe aktualności

Gakpo strzela, ale Holandia przegrywa  (0)
25.06.2024 20:53, Margro1399, Liverpoolfc.com
LFC rozpoczyna współpracę z Japan Airlines  (0)
25.06.2024 20:03, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Absencja Joty na treningu wyjaśniona  (0)
25.06.2024 17:16, Bartolino, thisisanfield.com
Bobby Clark może trafić do klubu Ljindersa  (0)
25.06.2024 17:14, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Jaka przyszłość czeka Carvalho?  (1)
25.06.2024 15:47, Redbeatle, thisisanfield.com
Endō ma zostać powołany na Igrzyska Olimpijskie  (4)
25.06.2024 13:52, RosolakLFC, thisisanfield.com
Copa America: Wygrana Kolumbii, remis Brazylii  (0)
25.06.2024 11:26, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com