05.05.2024
17:30

Osób online 1312

Gattuso: W Stambule objawiła mi się Święta Maria!

Menadżer Valencii, Gennaro Gattuso, wyjaśnił o co chodziło w jego powiedzeniu o dostrzeżeniu objawienia postaci Świętej Marii z Nazaretu, po przegranym finale Ligi Mistrzów w 2005 w Stambule.

The Reds zmierzyli się z Milanem pod koniec sezonu 2004/2005 w pamiętnym meczu, w którym wystąpił również Gattuso. Był on zawodnikiem, który sfaulował Stevena Gerrarda w polu karnym, co pozwoliło graczom Liverpoolu doprowadzić do wyniku 3:3.

Gattuso aktualnie zajmuje się trenowaniem zespołu Nietoperzy, jednak po ostatnim zwycięstwie 5:1 nad Getafe w La Liga, wypowiedział się o wydarzeniu sprzed prawie dwudziestu lat.

- Przegrałem wtedy finał Ligi Mistrzów, w którym prowadziliśmy 3:0, wtedy osobiście objawiła mi się Maria Dziewica… - stwierdził Gattuso w wywiadzie.

- W piłce nożnej trzeba szanować przeciwnika, trzeba zawsze dawać z siebie wszystko.

Według reporterów Goal.com, cytat dotyczący św. Marii jest tradycyjnym włoskim powiedzeniem służącym do wyrażenia gniewu spowodowanego określoną sytuacją. Valencia w ostatnim meczu w niecałą godzinę strzeliła 5 bramek, Getafe zdobyło honorową bramkę na 10 minut przed końcem spotkania.