PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1735

Kuyt: Virgil jest celebrytÄ… na Anfield!


Były gwiazdor Liverpoolu Dirk Kuyt wierzy, że Cody Gakpo rozkwitnie na Anfield - oraz zdradził, kogo uważa za istnego "celebrytę" w klubie.

The Reds szykują się aktualnie na potyczkę z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gakpo ma nadzieje być uwzględnionym w wyjściowej XI, jako że zaczyna odnajdywać swoją formę w czerwonej koszulce.

Gakpo zdobył bramkę w dwóch poprzednich występach dla The Reds, ostatnią w spotkaniu przeciwko Newcastle United. Holender był także obecny na przedmeczowej konferencji prasowej w ramach powrotu Liverpoolu do europejskich rozgrywek.

Kuyt, który wystąpił w 285 razy w koszulce Liverpoolu zauważył, że Gakpo wysłał już sygnały zdradzające, że będzie dobrym graczem dla The Reds. Kuyt wyjaśnił także, dlaczego jego rodak będzie potrzebował czasu na aklimatyzacje w Premier League.

- Mam nadzieje, że Cody odnajdzie swoje miejsce - powiedział Kuyt Voetbal International.

- Myślę, że jest typowym graczem Liverpoolu: ma masę pozytywnej energii, ciężko pracuje oraz może grać na kilku pozycjach.

- Fakt, że strzelił wpłynie na jego pewność siebie. Można go sprawiedliwie oceniać dopiero od początku następnego sezonu.

- W moich pierwszych miesiącach w Liverpoolu schudłem z sześć, siedem kilo, tylko ze względu na intensywność angielskiego futbolu - dodał Kuyt.

- Thiago Alcântara był jednym z najlepszych pomocników w Europie zanim dołączył do Liverpoolu, a po przeprowadzce nawet on potrzebował czasu aby się dostosować.

Kuyt pochwalił również innego gwiazdora Liverpoolu - Virgila Van Dijka. Kuyt określił środkowego obrońcę "celebrytą" na Anfield i że uważa go za najlepszego Holendra w historii The Reds.

- Według mnie to Virgil jest najlepszym Holendrem w historii Liverpoolu, mimo że Gini także wygrał wiele z klubem. Virgil jest celebrytą na Anfield!

Doceniasz naszÄ… pracÄ™? Postaw nam kawÄ™! Postaw kawÄ™ LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności