Osób online 900

Wymęczona wygrana 3:2 z Nottingham

Liverpool po niezwykle emocjonującej drugiej połowie rywalizacji pokonał na Anfield nie bez problemów 3:2 Nottingham Forest. Dubletem popisał się Diogo Jota, a kolejnego gola w sezonie dołożył Mo Salah.

Ekipa Kloppa rozpoczęła mecz od niecelnych uderzeń Jonesa i Fabinho.

Pierwszy celny strzał w tym pojedynku oddali przyjezdni za sprawą Gibbsa-White'a, ale żadnych problemów z interwencją nie miał Alisson.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali sobie po stałych fragmentach gry. W 27. minucie Alexander-Arnold kapitalnie dośrodkował na głowę Van Dijka, jednak piłkę po strzale Holendra nad poprzeczkę sparował Navas.

Chwilę później w polu karnym strzał z bliskiej odległości oddał Konate, ale na linii bramkowej świetnie ustawiony był Neco Williams, który zaasekurował swojego bramkarza.

W 40. minucie po wrzutce Trenta wyborną okazję ma Jota, ale Portugalczyk z kilku metrów uderzył obrok prawego słupka bramkarza.

Pierwsza połowa zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.

Liverpool rozpoczyna drugą odsłonę z wysokiego C. W 47. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Fabinho zgrał piłkę głową do Joty, a nasz napastnik z bliskiej odległości nie miał problemów, by pokonać Navasa.

Podopieczni Coopera nie zamierzali jednak się poddać. 4 minuty później był już remis. Były gracz the Reds - Neco Williams uderzył na bramkę z kilkunastu metrów, piłka po drodze odbiła się od nóg Robbo, co nieco zmyliło interweniującego Alissona.

W 55. minucie gospodarze ponownie cieszyli się z gola. Robertson zrehabilitował się, zaliczając asystę z rzutu wolnego, w polu karnym znakomicie odnalazł się Jota, który precyzyjnym uderzeniem pomógł odzyskać the Reds prowadzenie.

W 67. minucie ambitny zespół Forest wyrównuje. Po dośrodkowaniu z autu w pole karne Liverpoolu, futbolówkę wybijał Van Dijk, jednak ta spadła pod nogi kompletnie niepilnowanego Gibbsa-White'a, który z 13 metrów trafił do sieci, doprowadzając do wściekłości Alissona.

W 70. minucie z prawego sektora boiska mamy rzut rożny dla Liverpoolu. Do piłki podchodzi TAA, który idealnie wypatrzył Mo Salaha, a ten strzałem tuż przy słupku pokonał Navasa.

Chwilę później doskonałą okazję na wyrównanie mają gracze Nottingham. Wprowadzony z ławki rezerwowych Brennan Johnson przelobował Alissona, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

W końcówce okazję dla Liverpoolu na 'zamknięcie meczu' miał Nunez, ale dośrodkowanie/strzał (niepotrzebne skreślić) Urugwajczyka, minęło bramkę Forest.

Składy:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho (Thiago 60′), Henderson, Jones (Milner 81′); Salah, Jota (Diaz 81′), Gakpo (Nunez 60′)

Nottingham: Forest: Navas; Felipe( Dennis 87'), McKenna (Worrall 30'), Niakhate; Williams, Danilo, Mangala, Freuler (Johnson 76'), Lodi (Surridge 87'); Gibbs-White; Awoniyi (Ayew 87')

Sędziował: Michael Oliver

Komentarze (171)

użytkownik zablokowany 22.04.2023 16:49 #
Isengrim 22.04.2023 16:50 #
Na razie mizeria
Madara 22.04.2023 16:50 #
Ładnie się ten mecz ogląda tylko tych goli brakuje, wejdzie w drugiej połowie Urus to się otworzy wór z bramkami. Trent dzisiaj jest wszędzie, narazie najlepszy na murawie.
dynia 22.04.2023 16:50 #
Słabo to wygląda, bez taktyki jakiejkolwiek. Cały czas jeden schemat, do tego bardzo wolno rozgrywamy.
CzerwonyBartek 22.04.2023 16:51 #
Jota i Jones. Jak oni stoją na nogach. Wcześniej równie dobrze robił to Gini.
JareckiYNWA 22.04.2023 16:51 #
Środek do wymiany. Thiago, eliot za hendersona i Jonesa
Jawo22 22.04.2023 16:51 #
Lucho za Diogo i Thiago za Hendersona i bedzie dobrze.
Jotun 22.04.2023 16:52 #
Słabe 45min, myślałem że będzie można Jonesa pochwalić po pierwszych 10min ale potem zniknął kompletnie... o Hendo to można pisać a pisać ale po co, wszystko już zostało powiedziane
kuczq 22.04.2023 16:53 #
Jota i Gakpo robią dobrą robotę, ale nie mogą grac razem, bo wtedy brakuje nam kogoś potrafiącego strzelić gola. Sam Salah nie wystarczy
roberthum 22.04.2023 16:54 #
Słabo jak na razie. Realne zagrożenie stwarzamy tylko że stałych fragmentów gry. Z akcji nic się nie klei. Forest mądrze sie cofnęli i nasi bez pomysłu na przebicie się przez ten mur. Po raz kolejny wychodzi brak kreatywności i odwagi do nieszablonowych zagrań. Okraszone jest to dodatkowe bardzo wolnym tempem i wynik ciągle przez to jest bezbramkowy
Jedi13 22.04.2023 16:56 #
Jak drużyna się muruje to czekasz na faul, żeby dostać się pod bramkę z dośrodkowania z rzutu wolnego. Ewentualnie musisz zagrać szybką klepkę
roberthum 22.04.2023 16:56 #
No właśnie. Liczymy tylko na to pierwsze, bo to drugie u nas właściwie nie istnieje
Jedi13 22.04.2023 16:54 #
Będzie dobrze. Sytuacje są, ale potrzeba dokładności. W 53 minucie Jota ukłuje.
marcinekk93 22.04.2023 16:56 #
Powinny być zmiany w przerwie, ale pewnie doczekamy ich dopiero w 70 minucie.
perelka 22.04.2023 16:56 #