Osób online 1448

Wygrana 5:2 i awans do kolejnej rundy FA Cup

Liverpool wygrał na Anfield 5:2 z Norwich City w meczu 4 rundy Pucharu Anglii.

Sygnał do ataku dał na samym początku rywalizacji Cody Gakpo, ale jego uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką bramki Kanarków.

W 9. minucie gospodarze szybko przechwycili piłkę w pobliżu pola karnego Norwich, Darwin Núñez popisał się sprytnym strzałem, ale futbolówka odbiła się od słupka.

W 16. minucie Liverpool wychodzi na prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem w pole karne popisał się McConnell, a Curtis Jones strzałem głową pokonał Longa.

W 22. minucie konsternacja na Anfield. Po rzucie rożnym do wyrównania doprowadził Gibson, który wygrał pojedynek o piłkę z Gravenberchem i pokonał Alissona.

Przedstawiciel the Championship niedługo cieszył się takim obrotem sprawy. W 29. minucie świetną akcją prawą stroną zainicjował Conor Bradley, który obsłużył dobrym podaniem Darwina Núñeza, a Urugwajczyk dał the Reds prowadzenie.

W 36. minucie powinno być 3:1. Joe Gomez popisał się znakomitym dograniem w pole karne, Bradley wślizgiem zgrał piłkę do Gakpo, który z 10 metrów w idealnej sytuacji nie trafił nawet w światło bramki.

Chwilę później po stracie piłki Norwich na linii pola karnego, okazję miał jeszcze Gravenberch, lecz Holendrowi zabrakło precyzji.

Po pierwszej połowie podopieczni Kloppa prowadzili zatem 2:1.

W 53. minucie po długim, kilkudziesięciometrowym podaniu, błąd popełnił stoper Norwich, który głową zgrał piłkę do Diogo Joty, a jak wiadomo Portugalczyk nie zwykł marnować tego typu prezentów i trafił do siatki.

W 63. minucie rzut rożny dla gospodarzy. Szoboszlai dośrodkował idealnie na głowę Van Dijka, który wykorzystał błąd w kryciu Norwich i podwyższył prowadzenie Liverpoolu.

W 69. minucie chwilę radości w drugiej odsłonie ma sektor kibiców Kanarków. Na strzał z dystansu zdecydował się Sainz i zaskoczył Beckera.

W doliczonym czasie gry drugą asystę w dzisiejszym starciu zanotował Bradley. Młody obrońca w polu karnym zgrał piłkę do Gravenbercha, który z najbliższej odległości skierował głową piłkę do siatki.

Liverpool zwyciężył 5:2 i zameldował się w 5 rundzie Pucharu Anglii, gdzie na Anfield zagra ze zwycięzcą pary Southampton - Watford.

Kolejny mecz podopieczni Kloppa rozegrają w środę w ramach rozgrywek Premier League. Rywalem lidera na Anfield będzie Chelsea.

Składy:

Liverpool FC: Alisson; Bradley, Konate (Van Dijk 55′), Quansah, Gomez (Robertson 55′); McConnell (Diaz 78′), Gravenberch, Jones (Szoboszlai 55′); Gakpo, Jota, Nunez (Alexander-Arnold 65′)

Norwich: Long; Stacey, Hanley (Sorensen 61′), Gibson, McCallum (Giannoulis 83′); McLean, Nunez; Fassnacht (Gibbs 83′), Sara, Hernandez (Sainz 61′); Barnes (Idah 61′)

Komentarze (99)

paranormalnY 28.01.2024 16:19 #
Darwin coraz bardziej zaczyna mi przypominać pewnego hiszpana co strzelał w czerwonej koszulce na przełomie dwóch poprzednich dekad.
radoLFC 28.01.2024 16:20 #
A Gakpo Darwina
ynwa19 28.01.2024 16:20 #
Trzeba strzelić szybko na 3:1 żeby nie zrobić sobie przez przypadek niepotrzebnej nerwówka.
radoLFC 28.01.2024 16:22 #
Fajnie jakby nasi napukali jeszcze bramek żeby rekonwalescenci złapali kilkanaście spokojnych minut.
Hmmmmmm 28.01.2024 16:22 #
Ależ dziś nasza młodzież chodzi. Mecz pod całkowite dyktando, ale trzeba robić Norwich, bo potrafią zaatakować.
Magerlfc 28.01.2024 16:27 #
Jeżeli przejdziemy dziś Norwich to w kolejnej rundzie Southampton lub Watford.
użytkownik zablokowany 28.01.2024 16:28 #
ynwa19 28.01.2024 16:28 #
I fajne losowanko czyli na Anfield z ekipą drugoligową 🔴💪😊
Klika1892 28.01.2024 16:30 #
Dobre losowanie 5 rundy, jeżeli awansujemy dzisiaj. Kolejny mecz u siebie i Watford lub Southampton. Idealnie 😁
cezarkop 28.01.2024 16:33 #
Dwaj Oranje dziś bez wspomagaczy grają, chociaż bardziej pasowało by że nie grają wcale.
OlekEm 28.01.2024 16:34 #
Dla mnie ten Gravenberch to jest mizerny grajek.
everlast 28.01.2024 16:43 #
Z varu świetnie korzystają. Złapał w koszyczek.
użytkownik zablokowany 28.01.2024 16:43 #
Andy😍 jak dobrze cię widzieć.
Madara 28.01.2024 16:43 #
Te parówy sprawdzają powtórki czy śpią na tym VARze?
hakerinho 28.01.2024 16:45 #
A czy przypadkiem gol nie padł przed jakąkolwiek przerwą w grze? Może gdyby nie to byłby karny. "Może" bo wiadomo - to Anglia.
Madara 28.01.2024 16:48 #
Idę o zakład że karnego i tak by nie było, wymyślili by sobie jakiś przypadek jak przy Odegaardzie.
użytkownik zablokowany 28.01.2024 16:44 #
Var widze jak zwykle w chuj ma nas
Calmaker 28.01.2024 16:48 #
Fajnie wygląda rotacja w tym sezonie. Każdy ma czas coś pokazać i wprowadzamy młodych. Bradley top dzisiaj
ynwa19 28.01.2024 16:49 #
35 minut treningu w warunkach meczowych przed spotkaniem z Chelsea po tych zmianach 😬
użytkownik zablokowany 28.01.2024 16:49 #