LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1834

Trent: Moja rola w reprezentacji to nic nowego


Trent Alexander-Arnold wyjawił, że od roku pracował ze sztabem reprezentacji Anglii, by przygotować się do roli pomocnika na Mistrzostwach Europy.

Wicekapitan Liverpoolu rozegrał swoje drugie spotkanie w wyjściowej jedenastce Anglii na dużym turnieju, a podopieczni Garetha Southgate'a pokonali w niedzielny wieczór Serbię, swojego rywala z grupy C, 1-0.

Alexander-Arnold grał w środku pola ze zdobywcą zwycięskiego gola Jude Bellinghamem i Declanem Ricem, a w drugiej połowie zmienił go Conor Gallagher.

25-latkowi towarzyszyły mieszane uczucia, ale jego występ mógł podobać się bardziej niż kilku jego kolegów z drużyny, gdy rozczarowująca Anglia miała problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu.

Alexander-Arndold, zapytany o grę w linii pomocy, powiedział:

- Było dobrze i podobało mi się. Czułem się przygotowany dzięki rozmowom i pracy, jaką wykonaliśmy w ostatnim tygodniu.

- Może się wydawać, że to coś nowego, ale jest inaczej. Z menedżerem i Stevem Hollandem [asystent Southgate'a - przyp. red.] przez ostatni rok ostro pracowaliśmy nad przygotowaniem mnie do tej roli, otrzymałem dużo informacji, dużo się uczyłem, wykonano masę analiz.

- Powierzyli mi zadanie i wydaje mi się, że je wykonałem i pomogłem drużynie wygrać i zachować czyste konto.

W rozmowie z UEFA.com piłkarz Liverpoolu dodał:

- Podobała mi się gra (w pomocy). Była wyczerpująca, ale jeśli masz u boku Declana i Jude'a, a za sobą czwórkę doświadczonych obrońców, która świetnie się komunikuje, mówi do ciebie w trakcie meczu, to ciężko, żeby poszło źle.

Anglia zajmuje pierwsze miejsce w grupie C po tym, jak Dania zremisowała ze Słowacją. Synowie Albionu w czwartek zmierzą się z Duńczykami.

- Wiemy, że są rzeczy, które mogliśmy zrobić lepiej i będziemy nad tym pracować, ale zrobiliśmy wiele rzeczy dobrze, o których rozmawialiśmy przez cały tydzień - powiedział ITV Sport po meczu z Serbią Alexander-Arnold.

- Wiedzieliśmy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć - z drużyną, która będzie chciała grać długie piłki, zastraszyć nas, grać fizycznie, wrzucać piłkę w pole karne, ale ich skutecznie powstrzymywaliśmy.

- Gdy masz taką jakość, jaką my mamy, wychodzisz i realizujesz cel. Jude był graczem meczu. Był wszędzie na boisku, każdy zespół byłby szczęśliwy, mając go u siebie - zwłaszcza my. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Arne Slot po pierwszym tygodniu w Kirkby  (0)
13.07.2024 15:31, Bartolino, liverpoolfc.com
CONMEBOL bada sprawę bójki z udziałem Núñeza  (30)
12.07.2024 11:36, Bartolino, thisisanfield.com
Klopp honorowym ambasadorem Fundacji LFC  (0)
12.07.2024 11:23, RosolakLFC, thisisanfield.com
Oficjalnie: Briggs dołącza do sztabu Slota  (0)
11.07.2024 15:17, Margro1399, liverpoolfc.com
Van Dijk krytykuje postawę arbitra  (12)
11.07.2024 11:41, Ad9am_, thisisanfield.com
Núñez zamieszany w bójkę z kibicami Kolumbii  (49)
11.07.2024 10:52, Loku64, Liverpool Echo