LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 874

Salah nie poniesie flagi na Igrzyskach w Paryżu


Mohamed Salah miał dostąpić zaszczytu niesienia egipskiej flagi na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, gdyby reprezentował swój kraj, ale Liverpool miał prawo i nie wyraził na to zgody.

Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku odbędą się w Paryżu między 26 lipca a 11 sierpnia, a kilku zawodników Liverpoolu zostało zgłoszonych do rywalizacji. Kluby nie są jednak zobowiązane do zwalniania piłkarzy na IO, ponieważ nie podlegają one zasadom FIFA , a zatem żaden z graczy Liverpoolu nie będzie brał udziału w turnieju olimpijskim.

Podobnie jak w przypadku każdych igrzysk, Egipt wyraża nadzieję, że ich talizman może być powołany, ale zawsze kończy się to takim samym rezultatem, a Salah nie znajdzie się w kadrze Faraonów.

- Flagę powinien nieść ktoś absolutnie wyjątkowy, Salah jest wyjątkiem ze względu na jego popularność w kraju i na świecie, dlatego planowaliśmy, aby to on pełnił honory, gdyby był obecny - powiedział Yasser Idris, szef egipskiego komitetu olimpijskiego.

Zamiast tego Sara Samir (podnoszenie ciężarów) i Ahmed Elgendy (pięciobój nowoczesny) będą reprezentować kraj na oficjalnym otwarciu Igrzysk Olimpijskich we Francji.

Byłby to zaszczyt dla Salaha, ale zamiast tego poświęci swój czas na przygotowania do sezonu z  Arne Slotem i Liverpoolem w nadchodzącej podróży do Stanów Zjednoczonych. Egipcjanin nie zgłosił się jeszcze na trening po dwóch 90-minutowych występach dla swojego kraju w czerwcu. 32-latek cieszył się czasem wolnym, ale nie przeszkodziło mu to w skupieniu się na swojej sylwetce, a posty Salaha na Instagramie pokazują, że jest w doskonałej formie przed sezonem.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności