LIV
Liverpool
Champions League
18.03.2026
21:00
GAL
Galatasaray
 
Osób online 1764

Tudor: Bardzo ważny punkt na Anfield


Igor Tudor podkreślił, że kluczem było pozostanie w meczu do samego końca. Tottenham wyrównał w końcówce i wywalczył na Anfield bardzo ważny punkt po trafieniu Richarlisona w niedzielnym spotkaniu Premier League.

Spurs przegrywali od 18. minuty po rzucie wolnym Dominika Szoboszlaia, ale przez całe spotkanie walczyli i potrafili stworzyć sobie okazje. W końcówce mecz zrobił się bardzo otwarty, akcje przenosiły się z jednej strony boiska na drugą, aż wreszcie w 90. minucie pojawiła się szansa dla Richarlisona – i Brazylijczyk jej nie zmarnował.

Po długim wybiciu Guglielmo Vicario o piłkę powalczył Randal Kolo Muani, który utrzymał się przy niej i zagrał do Richarlisona. Ten z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki przed trybuną The Kop.

Oto co Igor Tudor powiedział po meczu na Anfield:

– Pozostaliśmy w meczu do samego końca. Wierzyliśmy, że możemy to zrobić i czułem, że piłkarze też w to wierzą. To był klucz – pozostać w grze, grać jako zespół i ciężko pracować w takiej atmosferze na tym stadionie. Biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich się znajdujemy – przyjechaliśmy tu z zaledwie dwunastoma zawodnikami – to dla nas bardzo ważny punkt.

Przed spotkaniem Tudor nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Cristiana Romero i João Palhinhi, a Micky van de Ven pauzował za zawieszenie. Problemy kadrowe powiększyły się jeszcze, gdy Conor Gallagher, który w tygodniu zmagał się z chorobą, nie znalazł się w kadrze meczowej.

– Jak mówiłem wcześniej: nie narzekajmy, tylko róbmy wszystko, co w naszej mocy i skupiajmy się na prostych rzeczach. Dzisiaj najważniejsze były duch walki i zaangażowanie.

– Gdy wrócą zawodnicy i będziemy mieli więcej czasu na pracę, zaczniemy pracować nad innymi elementami, jak struktura w ataku czy inne aspekty gry. W tej chwili jest to niemożliwe.

Zapytany o to, co ten punkt może dać zespołowi, Tudor odpowiedział:

– Pewność siebie i trochę świeżego powietrza dla chłopaków, którzy razem z kibicami przeżywali trudne chwile. Ten punkt jest ważny dla piłkarzy, kibiców – dla wszystkich związanych z klubem.
Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Carra: Paskudny mecz Liverpoolu (0)
15.03.2026 22:25, Kosma, Sky Sports
Tudor: Bardzo ważny punkt na Anfield (0)
15.03.2026 21:21, FroncQ, tottenhamhotspur.com
Skrót meczu (2)
15.03.2026 19:58, Gall1892, własne
Statystyki (1)
15.03.2026 19:50, Gall1892, Sofascore
Skład na Tottenham! (28)
15.03.2026 16:15, Gall1892, liverpoolfc.com
Arne: Patrzymy wyłącznie na siebie (3)
15.03.2026 12:18, Gall1892, liverpoolfc.com
Młodzież przegrywa 0:1 z Wolves (1)
15.03.2026 10:03, AirCanada, liverpoolfc.com