05.05.2024
17:30

Osób online 1371

Top 100 Beniteza - Numer 41 (video)

Kontynuujemy serię "100 Najlepszych Spotkań Rafy Beniteza w Premier League". Na 41. miejscu uplasowało się wygrane spotkanie z Boltonem z ostatniego Boxing Day - szczególnie pamiętne dla Robbiego Keane'a.

Mecz: Liverpool 3-0 Bolton Wanderers

Data: 26 grudnia 2008

Miejsce: Anfield

Liverpool: Reina, Insua, Agger, Hyypia, Carragher, Riera (El Zhar 69), Alonso, Gerrard (Lucas 73), Benayoun, Keane, Kuyt (N'Gog 77). Niewykorzystane zmiany: Babel, Cavalieri, Darby, Mascherano.

Gwiazdor reprezentacji Irlandii zdobył w drugiej połowie dwie bramki, a Liverpool w znakomity sposób pokonał Wanderers.

Niedawny gol na 1-1 w spotkaniu z Arsenalem skłonił Rafę do wystawienia Robbiego od pierwszych minut.

Albert Riera otworzył wynik, strzelając z minimalnego kąta po dośrodkowaniu Gerrarda z rzutu rożnego. W drugiej połowie Keane w ciągu sześciu minut zdobył dwie bramki, a Liverpool ostatecznie zwyciężył 3-0.

Czerwoni po trzech z rzędu remisach u siebie wreszcie wygrali. Był to dodatkowo szczęśliwy dzień, bo Rafa powrócił na Anfield po chorobie.