21:00

Osób online 1601

Podsumowanie spotkań towarzyskich

Piłkarze Liverpoolu dzisiejszego wieczora dokonywali swoich reprezentacyjnych obowiązków na boiskach całej Europy w ramach przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami południowoafrykańskiego Mundialu, który rozpocznie się 11 czerwca.

Najszerszy uśmiech nosi zapewne Dirk Kuyt, jako że trafił do siatki rywali w 40. minucie z rzutu karnego, pomagając Holandii zwyciężyć USA 2-1 na stadionie w Amsterdamie.

Jego rodak i kolega z zespołu, Ryan Babel, został wprowadzony do gry na dziesięć minut przed końcem meczu, kiedy to gospodarze spokojnie prowadzili z drużyną, z którą Anglia rozpocznie swoją przygodę na Mistrzostwach Świata.

W międzyczasie ekipa Trzech Lwów wygrała po wyrównanym spotkaniu z Egiptem 3-1. Niemniej jednak to gospodarze musieli obrócić grę na swoją korzyść, ponieważ w 23. minucie Mohammed Zidan wysunął przyjezdnych na prowadzenie, lecz dzięki trafieniom Petera Croucha (dwukrotnie) i Shauna Wrighta-Phillipsa Anglicy po przerwie zdołali osiągnąć sukces.

Steven Gerrard w tym meczu nosił opaskę kapitana, zaś w 72. minucie został zmieniony przez Jamesa Milnera.

Gdzie indziej, Fernando Torres pojawił się na boisku w drugiej połowie wygranego przez Hiszpanów 2-0 meczu z Francją w Paryżu, zmieniając strzelca jednej z bramek, Davida Villę. Autorem drugiego trafienia dla mistrzów Europy był Sergio Ramos.

W innym starciu gigantów, Javier Mascherano rozegrał pełne 90 minut z Niemcami w Monachium, gdzie goście pokonali gospodarzy 1-0.

Jednakże dla Sotiriosa Kyrgiakosa nie był to najlepszy wieczór. Wystąpił przeciwko Senegalowi, lecz nie zdołał uchronić swojej reprezentacji od porażki na własnym terenie 0-2.

Izrael, który nie przebrnął kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Świata, w dobrym stylu wygrał z Rumunią, zaś kapitan Yossi Benayoun otworzył wynik a samo spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.