05.05.2024
17:30

Osób online 1335

Dalla Valle wprowadza do finału

Lauri Dalla Valle pomógł rezerwom Liverpoolu awansować do finału Liverpool Senior Cup. The Reds pokonali dzisiaj 3:0 Tranmere Rovers przy Akademii w Kirkby.

Wschodząca gwiazda z Finlandii zaliczyła swój pierwszy mecz w tym sezonie w rezerwach, a w 42. minucie popisała się świetnym wykończeniem.

Akcję rozpoczął Damien Plessis świetnym podaniem do Alexa Kacaniklica. Ten wrzucił piłkę z lewej strony, a David Amoo uderzył ją, jednak na miejscu był bramkarz Joe Collister. Dalla Valle wykazał się najszybszą reakcją i zdobył gola.

Pozostałe gole padły w drugiej połowie. Drugą bramkę dla drużyny Johna McMahona zdobył David Amoo, a trzeci gol padł po samobójczym trafieniu jednego z graczy Tranmere, którzy ostatecznie kończyli mecz w dziesiątkę.

Kolejną, świetną wiadomością dla zespołu jest powrót Francisco Durana, który zaliczył swój pierwszy występ od listopada 2008 roku. Hiszpan wszedł na boisko w 73. minucie i zmienił Chrisa Mavingę. Były pomocnik Malagi zmagał się z trzema operacjami więzadeł – dwiema prawego kolana i jedną lewego.

Do gry powrócili także Nikola Saric i Gerardo Bruna, którzy zagrali po 45 minut.

Liverpool w finale rozgrywek spotka się z Evertonem lub Skelmersdale.

Po czterech odwołanych meczach, drużyna McMahona wreszcie zagrała (pierwszy raz od 1. lutego), a ponadto była oglądana przez Rafaela Beniteza i Sammy'ego Lee, którzy niedługo po meczu mieli udać się na lotnisko Johna Lennona w podróż do Lille.

Na meczu obecne były także legendy the Reds – Kenny Dalglish i Phil Thompson.

Dla McMahona był to sentymentalny mecz, ponieważ spędził on 8 lat na Prenton Park.

Tranmere miało w składzie Charliego Barnetta, który zdobył w przeszłości z Liverpoolem FA Youth Cup, a także doświadczonego Chrisa McCready'ego i Asha Taylora.

Grając na świetnie przygotowanym boisku przy Akademii w Kirkby, Liverpool szybko to wykorzystał, a w szczególności Jay Spearing, który popisywał się świetnymi podaniami.

Amoo i Kacaniklic byli niebezpieczni na skrzydłach, jednak obrona zespołu Shauna Garnetta była trudna do przełamania.

The Reds byli blisko objęcia prowadzenia, kiedy główkował Spearing. Wytrwałość jednak jest kluczem i przełom nastąpił w 42. minucie za sprawą Dalla Vallego.

Druga połowa rozpoczęła się w dramatycznych okolicznościach – 3 minuty po przerwie Aaron Cresswell z Tranmere otrzymał czerwoną kartkę za spóźnioną interwencję na Stevenie Irwinie.

The Reds mogli podwyższyć prowadzenie, jednak świetną obronę zaliczył Collister po akcji Kacaniklica. Bruna mógł jeszcze wykorzystać dobitkę, jednak jemu także nie udało się trafić do siatki.

Collister ponownie musiał się wykazać w 60. minucie, kiedy poradził sobie ze Spearingiem.

Jednakże ekipa McMahona nie odpuściła i Amoo podwyższył na 2:0 uderzeniem z okolic linii pola karnego.

Dalla Valle mógł zdobyć gola na 3:0 po świetnej akcji z Bruną i Kacaniklicem. Jednakże trzecia bramka przyszła po samobójczym trafieniu. Dalla Valle rozegrał piłkę ze Spearingiem, a piłka po przypadkowym odbiciu od gracza Tranmere wpadła do siatki.

Podsumowując, był to świetny mecz drużyny McMahona, a Dalla Valle zdobył wiele zaufania poprzez zdobycie pierwszej bramki w rezerwach.

Liverpool: Peter Gulacsi, Steven Irwin, Chris Mavinga (Francisco Duran 73), Daniel Ayala, Victor Palsson, Jay Spearing (kapitan), Nikola Saric (Gerardo Bruna 45), David Amoo (Nikolaj Kohlert 77), Lauri Dalla Valle, Damien Plessis, Alex Kacaniklic. Niewykorzystane zmiany: Nikolaj Kohlert, Martin Hansen, Jordy Brouwer.

Tranmere Rovers: Joe Collister, Tom Baker, Aaron Cresswell, Jay Ashcroft, Chris McCready, Ash Taylor, Ross Rule, Charlie Barnett, Dale Jennings, Conor Roberts, Jay Gibbs.

Gracz meczu wg liverpoolfc.tv: Jay Spearing – wiele świetnych podań i dobre dowodzenie drużyną przez kapitana.