05.05.2024
17:30

Osób online 1342

Podsumowanie meczu rezerw

Martin Kelly zdobył bramkę dla rezerw w zremisowanym meczu z Wigan 1-1 wczorajszego wieczora. Kelly, który występował już w pierwszej drużynie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, jednak gospodarze chwilę później zdołali wyrównać.

Remis, był 15 meczem bez porażki z rzędu drużyny McMahona. Drużyna rezerw znajduje się 6 punktów w tabeli za prowadzącym Manchesterem United, ale ma 3 mecze mniej.

W 16 minucie Wigan miało pierwszą sytuację do strzelenia bramki. Lewy obrońca Daniel Radmond posłał długiego krosa w pole karne, do piłki doszedł Adam Buxton ale nie trafił w bramkę.

5 minut później Liverpool odpowiedział groźnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, który wykonywał Francisco Duran. Daniel Ayala przedłużył piłkę do której doszedł Lauri Dalla Valle ale lepszy okazał się bramkarza gospodarzy.

The Reds wciąż atakowali i mieli kolejną sytuację bramkową. Alex Kacaniklic próbował swojego szczęścia strzałem głowa ale po raz kolejny bramkarz Wigan był na posterunku.

Ostatnią szansę w pierwszej połowie miał Lauri Dalla Valle. Najpierw strzał na długi słupek wybronił bramkarz Wigan, następnie po wspaniałym podaniu od Durana piłka po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej części zaczął padać deszcz, który w żaden sposób nie przeszkadzał graczom Liverpoolu. Damien Plessis posłał piłkę w pole karne do Brouwera, który nie trafił w piłkę na 6 metrze.

Liverpool zdobył gola 12 minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Durana, piłkę strącił Brouwer i na 6 metrze doszedł do niej Kelly, który nie miał problemów z pokonaniem dobrze spisującego się bramkarza Wigan.

Wigan nie zawiesili broni i już 2 minuty później doprowadzili do wyrównania. Mustoe wspaniałym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans Hansenowi.

The Reds mieli szansę na podwyższenie wyniku. Victor Palsson dobrze wypatrzył Dalla Valle, jednak ten minął się z piłką.

Chwilę później swoje szanse mieli Irwin i wprowadzony Nikola Saric, ale ten drugi spudłował z 7 metrów.

Mustoe miał swoją drugą szansę bramkową. Wykonywany przez niego rzut wolny przeleciał nad poprzeczką.

Wigan zakończyło to spotkanie w 10, gdy Steven Boothman został ukarany czerwoną kartką za faul na Brouwerze.

Pare sekund później Dalla Valle miał szansę strzelić zwycięskiego gola dla swojego zespołu, ale został zatrzymany przez golkipera gospodarzy.

Gracz meczu według Liverpoolfc.tv: Francisco Duran.

LIVERPOOL: Hansen, Kelly (Flanagan 71), Mavinga, Ayala, Palsson, Duran (Cooper 60), Dalla Valle, Irwin, Brouwer, Plessis (Saric 68) , Kacaniklic.