LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1082

Wisdom o kontrakcie i Akademii


Po podpisaniu nowej umowy z Liverpoolem Andre Wisdom powiedział o swojej radości z tej okazji, a także wyraził swoje przekonanie, że tam skąd się wywodzi jest wciąż wiele potencjalnych gwiazd.

Osiemnastoletni Wisdom jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników na Anfield i ma nadzieję na wywalczenie sobie miejsca w środku obrony w ciągu najbliższych kilku sezonów.

Po wystąpieniu na Mistrzostwach Europy w roli kapitana Anglii U-19 obrońca ma na celu teraz debiut w Liverpoolu po tym jak zasiadał już na ławce w meczach z Northampton Town i Aston Villą w zeszłym sezonie, jednak Wisdom zdaje sobie sprawę, że ma przed sobą jeszcze bardzo dużo pracy.

- To wspaniałe, że podpisałem nowy kontrakt i mam nadzieję, że jeszcze bardziej się tu rozwinę. Wciąż jestem młody i się uczę, jednak chciałbym wciąż robić postępy na treningach z najlepszymi.

Wisdom jest jedną z wielu wschodzących gwiazd, które pojawiły się w Akademii po zatrudnieniu Pepa Segury i Rodolfo Borrella w 2009 roku. Jack Robinson i John Flanagan w dobrym stylu debiutowali już w pierwszej drużynie, a Wisdom uważa, że w Kirkby jest jeszcze wielu równie dobrze prosperujących graczy.

- Przewija się tędy wielu graczy. Nawet kiedy oglądam rozgrywki U-13 czy U-10 myślę sobie: "Cholera, on jest dobry!". Wszyscy są wspaniali i dobrze się z nimi pracuje, ponieważ od każdego możesz się czegoś nauczyć, bez względu na ich wiek oraz pozycję na boisku.

- Oni (Borrell, Segura i Frank McParland) robią wszystko bardzo dobrze. Ostatnie dwa sezony pracowałem z Pepem i Rodolfo. Uważam ich za wspaniałych ludzi. Przybyli do nas z innego kraju i wprowadzili różne typy gry do naszego futbolu. Można się od nich nauczyć wielu przeróżnych rzeczy i dobrze się pracuje w takim środowisku.

Mówiąc o swoich postępach Wisdom pochwalił politykę aklimatyzacji obiecujących zawodników Akademii poprzez wysyłanie ich na tydzień na treningi w Melwood z pierwszą drużyną.

- Podróżowanie z pierwszą drużyną to bardzo dobre doświadczenie. Będąc z nimi miałem okazję zasiąść na ławce rezerwowych pierwszego zespołu - mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich okazji jeśli wciąż będę ciężko pracował.

- Dla młodego piłkarza wspaniale jest przebywać z ludźmi pokroju Kenny'ego Dalglisha i Stevena Gerrarda, oni są wspaniali. Kenny wciąż podpowiada ci co musisz poprawić, a co robisz dobrze. Ciągle z nami rozmawia i mamy z nim dobre relacje zarówno na boisko, jak i poza nim.

Wisdom uważa Jamiego Carraghera, Rio Ferdinanda i Johna Terry'ego za wzoru obrońców i uważa, że nie mógł mieć lepszego menedżera niż Dalglish, przy którym mógłby się rozwinąć do poziomu swoich bohaterów.

- Kenny to wielki menedżer i jeśli robisz wszystko dobrze na treningach to dostaniesz szansę, którą musisz wykorzystać. Wspaniale było oglądać jak Flanno i Jack (Robinson) grali w zeszłym sezonie. Poradzili sobie i podziałało to także na nas - zainspirowali nas do zrobienia dokładnie tego samego. Wspaniale byłoby zagrać na wypełnionym po brzegi Anfield i mam nadzieję, że wkrótce i mnie to spotka.

To było lato godne zapamiętania dla Wisdoma. Po otrzymaniu opaski kapitana w reprezentacji Anglii U-19 podpisał nowy kontrakt i w związku z tym można mu wybaczyć lekkie rozmarzenie się o przyszłości. Jednak gdy zapytaliśmy go gdzie widzi siebie za pięć lat odpowiedział jak zwykle skromnie.

- Mam nadzieję, że będę tak dobry jak tylko mogę. Jeśli wciąż będę się rozwijał to jestem na dobrej drodze.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Pierwszy wywiad Arne Slota w Liverpoolu  (2)
19.06.2024 18:47, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Kluby nie puszczą zawodników na AFCON?  (3)
19.06.2024 18:16, Redbeatle, thisisanfield.com
Owen nie wierzy w rozkwit formy Núñeza  (5)
19.06.2024 15:58, Margro1399, thisisanfield.com
Zawodnicy Liverpoolu na Copa America  (0)
19.06.2024 12:52, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Zasady Premier League a okno transferowe The Reds  (1)
19.06.2024 12:08, Bartolino, thisisanfield.com
Występ Diogo Joty na Euro  (0)
19.06.2024 08:49, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Deschamps o braku występu Konate z Austrią  (3)
18.06.2024 20:11, B9K, thisisanfield.com