LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1026

King przeznacza 20 mln na Downinga


Letni pościg Liverpoolu za Stewartem Downingiem jest bliski udanego zakończenia po tym, jak Aston Villa zaakceptowała ofertę w okolicach 20 milionów funtów.

Downing, który w przyszłym tygodniu skończy 27 lat, wczorajszego popołudnia wystosował prośbę o transfer w celu przeforsowania przeprowadzki. Villa zwiększy teraz swoje starania, by pokonać Newcastle United w walce o Charlesa N'Zogbię, za którego Wigan Athletic żąda 10 milionów. Uważa się także, że Villa złożyła ofertę w wysokości 6 milionów za Scotta Parkera z West Ham United, podczas gdy Alex McLeish ma nadzieję ściągnąć za 3 miliony Shaya Givena z Manchesteru City.

Paul Faulkner, dyrektor naczelny Aston Villi, powiedział: - Osiągnęliśmy porozumienie z Liverpoolem po tym, jak dzisiaj otrzymaliśmy lepszą ofertę i formalną prośbę o transfer złożoną przez Stewarta Downinga. W rezultacie pozwoliliśmy im rozmawiać z zawodnikiem. Uważamy, że na rynku dostępni są następcy, którzy mogą wzmocnić nasz skład przed zbliżającym się sezonem i dyskutujemy na ten temat. Pracujemy także nad zawarciem umowy z bramkarzem, który, uważamy, może wzmocnić naszą drużynę.

W przypadku Liverpoolu potwierdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka" po tym, jak dwie poprzednie oferty za Downinga w wysokości 12 i 15 milionów zostały odrzucone. Oczekuje się, że zawodnik przejdzie dzisiaj testy medyczne.

Kenny Dalglish już w styczniu po objęciu stanowiska menedżera zidentyfikował Downinga, jako zawodnika, który rozwiąże problem na pozycji lewoskrzydłowego. Jego starania o zawodnika roku Villi zostały dodatkowo wzmocnione poprzez przekonanie, że Andy Carroll wykorzysta swój potencjał tylko, jeśli będzie otrzymywał wysokiej jakości piłki z bocznych stron boiska.

Downing byłby trzecim transferem Dalglisha tego lata, po Jordanie Hendersonie i Charliem Adamie, który zadebiutował wczoraj w wygranym 4-3 meczu z Guangdong Sunray Cave w południowych Chinach.

Transfer ten sprawi, że pieniądze wydane przez Fenway Sports Group na nowych zawodników dojdą do sumy 100 milionów po tym, jak ostatniej jesieni przejęli klub, pomimo że liczbę tę równoważy sprzedaż w styczniu Fernando Torresa do Chelsea za 50 milionów.

Liverpool będzie starał się odzyskać część wydanych pieniędzy poprzez sprzedaż kilku zawodników uważanych za nadmiar do potrzeb. Milan Jovanovic, Alberto Aquilani, Philipp Degen, David Ngog i Joe Cole są wśród tych piłkarzy.

Paul Konchesky rozpoczął wczoraj masową emigrację poprzez ukończenie transferu do Leicester City, wartego 1,5 miliona. Lewy obrońca spędził jeden, bardzo rozczarowujący sezon na Anfeld po tym, jak został ściągnięty z Fulham przez Roya Hodgsona za 4 miliony.

Tony Barrett, Peter Lansley

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Kluby nie puszczą zawodników na AFCON?  (0)
19.06.2024 18:16, Redbeatle, thisisanfield.com
Owen nie wierzy w rozkwit formy Núñeza  (5)
19.06.2024 15:58, Margro1399, thisisanfield.com
Zawodnicy Liverpoolu na Copa America  (0)
19.06.2024 12:52, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Zasady Premier League a okno transferowe The Reds  (1)
19.06.2024 12:08, Bartolino, thisisanfield.com
Występ Diogo Joty na Euro  (0)
19.06.2024 08:49, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Deschamps o braku występu Konate z Austrią  (3)
18.06.2024 20:11, B9K, thisisanfield.com
Trent: Moja rola w reprezentacji to nic nowego  (0)
18.06.2024 19:26, GiveraTH, Liverpool Echo