13.05.2024
21:00

Osób online 1238

Oceny według LFC.pl

Prezentujemy Państwu oceny według LFC.pl za pierwsze spotkanie nowego sezonu z Sunderlandem. Liverpool mimo szybko objętego prowadzenia po bramce Luisa Suareza ostatecznie rozczarował swoich kibiców remisując 1:1.

WYJŚCIOWA XI

Pepe Reina – 6.5

Bez winy przy bramce. Typowo panował w swoim polu karnym i chciał jak najszybciej rozpoczynać nasze ataki, chociaż nie zawsze koledzy mieli podobne zdanie. Raz niepewnie przy dośrodkowaniu przepuścił piłkę.

Jose Enrique – 7.5 GRACZ MECZU

Chociaż zagrał tylko z powodu urazu Aurelio to wypadł najlepiej wśród gospodarzy. Bardzo mocny debiut. W defensywie silny i szybki, praktycznie bezbłędny. Przy piłce zdecydowany, precyzyjny i pomysłowy. Mimo zerowego jeszcze zgrania z partnerami lewa strona z nim wyglądała mocno.

Daniel Agger – 7

Środkowi obrońcy grali bardzo pewnie z silnymi napastnikami z Afryki. Duńczyk stanowił silną zaporę i często wygrywał pojedynki z rywalami. Raz miał szansę rozstrzygnąć wynik na nasza korzyść, ale zabrakło mu trochę miejsca do oddania dobrego strzału.

Jammie Carragher – 7

Podobnie jak jego partner był skałą nie do przejścia w defensywie. Spóźniony atak na rywala zakończył się jego brzydkim faulem, po którym zarobił żółtą kartkę.

John Flanagan – 5

Niestety młody obrońca zawiódł, szczególnie w drugiej połowie. Mocno zawinił przy straconej bramce, kiedy zostawił wiele przestrzeni Larssonowi. Sprokurował też kilka niepotrzebnych kontr, które musieli powstrzymywać jego koledzy. Szczęśliwie uniknął żółtej kartki, kiedy w swoim stylu spóźniony brutalnie zaatakował piłkarza Sunderlandu.

Lucas Leiva – 6.5

Porządny występ Brazylijczyka, chociaż widać, że nie jest jeszcze w formie. Kilka momentów dekoncentracji skutkowało chybionymi podaniami. Raz dobrze odebrał pressingiem w dobrej pozycji i źle wybrał decydując się na słaby strzał.

Charlie Adam – 6.5

Z jednej strony bardzo groźny przy stałych fragmentach gry. Zaliczył asystę, dobrze podawał przy nieuznanej bramce Carrolla, kilka niezłych rzutów rożnych. Jednak był słaby przy piłce i grał nieodpowiedzialnie. Potrafił łatwo tracić piłkę w groźnych pozycjach oraz wyglądał słabo w starciach z rywalami. Musi i na pewno się poprawi w następnych meczach.

Stewart Downing – 6.5

Bardzo dobrze rozpoczął swoją karierę na Anfield i był jasnym punktem w pierwszej połowie. Zaliczył imponujący rajd zakończony strzałem w poprzeczkę. Interesująco wyglądała jego gra razem z Enrique na lewej stronie. Jednak mocno anonimowy występ w drugiej połowie obniża jego ocenę.

Jordan Henderson – 5.5

Debiutujący w starciu ze swoich byłym klubem Anglik zaliczył dość przeciętny występ. Praktycznie ograniczał się do prostych zagrań i odgrywał często piłkę do tyłu. Biorąc pod uwagę, że był tam niepewny dziś Flanagan prawa strona Liverpoolu wyglądała fatalnie. Zmieniony po godzinie gry.

Andy Carroll – 7

Kolosalny Anglik pokazał w tym meczu, że potrafi znacznie więcej niż tylko odbijać piłkę głową. Jako nieliczny dążył cały czas do wygrania tego meczu i chociaż nie miał czystych sytuacji robił co mógł. Jego najlepszy strzał głową wybronił Mignolet.

Luis Suarez – 7

Świetnie zachował się na początku meczu, kiedy wywalczył rzut karny. W tym momencie powinno być 1:0 a Richardson powinien iść pod prysznic. Tymczasem Liverpool nie wyniósł z tego żadnych korzyści, gdyż Urugwajczyk mocno przestrzelił. Szybko się jednak zrehabilitował zdobytą bramką. Później przeważnie był faulowany i nie wyróżniał się tak jak nas do tego przyzwyczaił. Zmieniony kwadrans przed końcem.

REZERWOWI

Dirk Kuyt – 6.5

Pokazał, że to on a nie młody Henderson powinien rozpocząć ten mecz. Ożywił nasza grę i gryzł trawę, żeby tylko coś ugrać. W tej walce nawet mocno ucierpiał w głowę.

Raul Meireles – 6

W 15 minut ograniczył się tylko do kilku dośrodkowań, ale też dostał niezrozumiałą dla siebie rolę lewoskrzydłowego.