Everton - LFC: Ostatnie 5 spotkań

W sobotnie popołudnie na Goodison Park dojdzie do derbów Liverpoolu. Przypomnijmy sobie ostatnie 5 spotkań na stadionie Toffików pomiędzy naszymi zespołami.

Everton 2:0 Liverpool

Październik 2010

Jedyne derby na Goodison Park za kadencji Roya Hodgsona zakończyły się klęską Liverpoolu. Gospodarze za sprawą Cahilla i Artety spokojnie wypunktowali przyjezdnych, którzy nie mieli w tym meczu na dobrą sprawę wiele do powiedzenia na boisku.

Everton 0:2 Liverpool

Listopad 2009

Samobójcze trafienie Josepha Yobo i gol Dirka Kuyta dały the Reds zwycięstwo w 212 derbach Merseyside. Obrońca Evertonu odbił piłkę po strzale Mascherano, ta przeleciała obok zdezorientowanego Tima Howarda i w 12 minucie Liverpool wyszedł na prowadzenie.

Decydujący moment w grze nastąpił w drugiej połowie, gdy po strzale Alberta Riery piłkę wprost pod nogi Kuyta odbił bramkarz the Toffies i Holender spokojnie umieścił piłkę w bramce.

Everton 1:0 Liverpool

Luty 2009

Fa Cup

Po dramatycznym boju Czerwoni odpadli z Pucharu Anglii. Jedynego gola meczu zdobył w 118 minucie Dan Gosling. W drugiej połowie z boiska wyleciał Lucas, co nie ułatwiło nam zadania.

Wrzesień 2008

Hiszpański snajper odprawił the Toffees z kwitkiem strzelając im dwie bramki w przeciągu czterech minut drugiej połowy rozstrzygając losy trzech punktów. Świetny mecz grał wówczas Robbie Keane.

Everton 1:2 Liverpool

Październik 2007

Dwa trafienia z rzutów karnych Dirka Kuyta dały w sobotę Liverpoolowi wygraną 2:1 w niesamowitych derbach. Holender popisał się stalowymi nerwami, kiedy egzekwował decydującą jedenastkę w 90 minucie gry.