05.05.2024
17:30

Osób online 983

LFC - Man City: Statystyki

Oficjalna strona internetowa klubu przygotowała zbiór najciekawszych statystyk dotyczących dzisiejszego meczu. Już o 17:00 na Anfield rozpocznie się spotkanie pomiędzy Liverpoolem i Manchesterem City.

Adam Lallana w dzisiejszym starciu z Manchesterem City ma szansę zagrać 400. mecz w swojej klubowej karierze. 130 z nich rozegrał w barwach Liverpoolu.

The Reds w zeszłym sezonie na Anfield pokonali Manchester City Pepa Guardioli 1:0 po bramce zdobytej głową w 8. minucie. Losy tej rywalizacji rozstrzygnął ładny strzał Wijnalduma. Było to 50 ligowe zwycięstwo Liverpool nad City w meczach domowych.

Od momentu powstania Premier League, the Reds przegrali tylko jedno z 20 spotkań przeciwko City na Anfield. 14 z nich kończyło się zwycięstwami Liverpoolu.

Liverpool strzelał gola w każdym z ostatnich 23 domowych meczów ligowych przeciwko Manchesterowi City.

Edin Džeko jest ostatnim zawodnikiem the Citizens, który strzelił gola na Anfield. Miało to miejsce w marcu 2015 roku.

Żaden z ligowych rywali Liverpoolu nie zdobył w tym sezonie więcej niż jednego gola na Anfield.

Danielowi Sturridge'owi brakuje dwóch bramek, żeby mieć na swoim koncie 50 goli ligowych w barwach Liverpoolu.

Roberto Firmino swojego pierwszego gola dla Liverpoolu strzelił w meczu na Etihad Stadium, który odbył się 21 listopada w 2015 roku i zakończył się zwycięstwem the Reds 4:1.

Sadio Mane w swojej karierze ustrzelił hat-tricka przeciwko Manchesterowi City. Senegalczyk dokonał tego w maju 2016 roku, gdy grał jeszcze dla Southampton, a jego była drużyna wygrała wtedy na St Mary’s Stadium 4:2. Virgil van Dijk również występował w tym spotkaniu.

Virgil van Dijk grał już w tym sezonie przeciwko Manchesterowi City, gdy Święci polegli na Etihad Stadium 1:2 po bramce Sterligna w 97. minucie meczu.

Zwycięstwo nad Manchesterem City będzie oznaczać, że Liverpool wygra cztery mecze ligowe z rzędu po raz pierwszy od grudnia 2016 roku.