player
CHE
Chelsea
Premier League
20.09.2020
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 246

Konfilkt Shaqiriego i Xhaki


Granit Xhaka wyszedł z propozycją przekazania opaski kapitańskiej reprezentacji Szwajcarii Xherdanowi Shaqiriemu na znak zażegnania rzekomego konfliktu między zawodnikami, gest ten ma również przekonać piłkarza Liverpoolu do przyjazdu na zgrupowanie kadry narodowej.

Shaqiri prosił o niepowoływanie go na najbliższe mecze reprezentacji, motywował tę decyzję chęcią skupienia się na karierze klubowej. W trwającym sezonie wystąpił zaledwie w jednym meczu Premier League, a jego przygotowania przedsezonowe zostały zakłócone przez kontuzję, której nabawił się w meczu Szwajcarii w finałach Ligi Narodów tego lata.

W niektórych kręgach pojawiły się jednak głosy, że Shaqiri wystosował taką prośbę na znak protestu w związku z pominięciem go przy wyborze nowego kapitana kadry. W czasie nieobecności Stephana Lichtsteinera, dotychczasowego kapitana reprezentacji, selekcjoner Vladimir Petković przekazał opaskę Granitowi Xhace.

Shaqiri występuje w kadrze Szwajcarii nieprzerwanie od swojego debiutu w 2010 roku, zaliczył w tym czasie 82 występy i 22 bramki, przed meczem eliminacji do EURO 2020 przeciwko Irlandii o zawodniku wypowiedział się też Xhaka.

- Mogę tylko powiedzieć, jakim ważnym zawodnikiem jest dla naszej drużyny - stwierdził pomocnik Arsenalu. - To świetny piłkarz, ma niesamowitą jakość. Mógłby pomóc nam w każdym meczu i jesteśmy rozczarowani, że go nie będzie.

- Mamy jednak też innych dobrych piłkarzy.

- Nie chcę rozmawiać o tym co się stało i dlaczego, ponieważ nie znam dokładnych powodów, straciliśmy jednak ważnego piłkarza przed nadchodzącymi spotkaniami.

Z kolei Petković zaprzeczył, jakoby doszło do kłótni pomiędzy zawodnikami, stwierdził jednak, że relacje między nimi mogłyby być lepsze.

- Jest w porządku, mogłoby być lepiej. Nie chciałbym jednak być w tej chwili pesymistą, mieć negatywnego nastawienia - powiedział.

- Jak dla mnie szklanka jest w połowie pełna. Musimy zaakceptować decyzję Xherdana.

- Jego zdaniem najlepszym pomysłem będzie nieprzyjeżdżanie na kadrę. Zaakceptowałem to. Regularnie rozmawialiśmy z Xherdanem i na to się zdecydowaliśmy. Nie było sensu go tu ściągać, jeśli miałby nie dać z siebie stu procent.

- Zawodnicy wiedzą, kiedy są gotowi a kiedy nie. Niektórzy przyjeżdżają pomimo tego, że nie grają za dużo w klubach, jednak on nie wiedział, czy będzie w stanie dać z siebie wszystko, żeby pomóc drużynie.

- W wielu spotkaniach zrobił różnicę na naszą korzyść. Ma prawie 100 występów w kadrze. Jest tylko człowiekiem i ma prawo mieć gorszy moment.

Xhaka zaproponował oddanie opaski Shaqiriemu, czym stara się zażegnać konflikt i namówić piłkarza Liverpoolu do przyjazdu na październikowe zgrupowanie reprezentacji.

- Jeśli rzeczywiście opaska kapitańska jest problemem, możemy usiąść i porozmawiać - powiedział Xhaka po zremisowanym 1:1 spotkaniu z Irlandią. - Jesteśmy dorośli i możemy o tym pogadać.

- Jeśli to to [opaska kapitańska] jest źródłem problemu, to mogę mu ją przekazać.

- Dla mnie to nie jest problem. Nie jest to dla mnie ważne, czy noszę opaskę kapitana.

- Chcę dać z siebie wszystko dla drużyny, bez znaczenia czy jako kapitan, czy nie.

Komentarze (4)

Paviola 06.09.2019 16:34 #
Jeśli jeden jest zazdrosny, bo nie dostał opaski to na nią nie zasługuje, a jak drugi mówi: "Nie jest to dla mnie ważne, czy noszę opaskę kapitana" to tym bardziej. Ale w czasach gdy nie liderzy zespołu, a największe gwiazdy dostają opaskę to pozycja kapitana bardzo mało co znaczy
VII 06.09.2019 20:54 #
Paviola A skąd wiesz że chodzi o opaskę kapitańską? Rozmawiałeś z Xhedranem na ten temat?

"W niektórych kręgach pojawiły się jednak głosy, że Shaqiri wystosował taką prośbę na znak protestu w związku z pominięciem go przy wyborze nowego kapitana kadry" - W niektórych kręgach, czyli może to byli dziennikarze sportowi, może klubowa sprzątaczka, a może chłopiec który nosi wodę w czasie meczu...

Xhaka: "Nie chcę rozmawiać o tym co się stało i dlaczego, ponieważ nie znam dokładnych powodów..." - skoro z nim nie gadał to po co pie**oli głupoty w wywiadzie i sugeruje mu pazerność.

Tutaj będę bronił Shaqa, bo istnieje wiele spraw które wynikają jak również pozostają w szatni. O wielu kwestiach nie mamy zielonego pojęcia.
redartur76 07.09.2019 01:07 #
Zgodzę się z Paviola. Jakoś tak się składa że połowę europejskich drużyn zasila zaciąg bałkański i to wróży tylko jedno.Spory plus jakieś roszczeniowe sprawy( czyt. Ibrahimovic) Do tego kociolka należy dodać pilkarzy z krwi i kości narodowościowych. To wszystko na ten temat raczej.
Aklerua 07.09.2019 10:41 #
dawać już tą premier lig bo nudy wieja i tematy z dupy

Pozostałe aktualności

Awoniyi wypożyczony do Unionu  (1)
19.09.2020 19:14, Arvedui, liverpoolfc.com
Diogo Jota z „20” na plecach  (0)
19.09.2020 18:43, AirCanada, liverpoolfc.com
Pierwszy dzień Joty w obiektywie  (2)
19.09.2020 18:32, Arvedui, liverpoolfc.com
Oficjalnie: Diogo Jota piłkarzem Liverpoolu  (13)
19.09.2020 18:13, TPK, liverpoolfc.com
Oficjalnie: Ki-Jana Hoever w Wolves  (8)
19.09.2020 15:36, AirCanada, liverpoolfc.com
Ki-Jana Hoever żegna się z Liverpoolem  (0)
19.09.2020 14:34, AirCanada, Liverpool Echo
U-18 rozbija Stoke City 5:0  (0)
19.09.2020 14:14, Ad9am_, Liverpoolfc.com