player
Liverpool
Liverpool
Premier League
05.07.2020
17:30
Aston Villa
Aston Villa
 
Osób online 144

Klopp po meczu ze Spurs


Jürgen Klopp po meczu miał odczucie, że Liverpool zasłużył na wygraną. The Reds po intensywnej rywalizacji pokonali w Premier League Tottenham Hotspur 1:0.

Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Roberto Firmino i jego trafienie było jedynym, które w sobotę mogli zobaczyć kibice na Tottenham Hotspur Stadium.

Porażka Leicester City oznacza, że podopieczni Kloppa zwiększyli swoją przewagę na szczycie tabeli.

Poniżej wypowiedź bossa z pomeczowej konferencji...

O zwycięstwie i o tym, jak Liverpool je osiągnął...

Musieliśmy o nie zagrać, a ostatecznie także musieliśmy zawalczyć, bardzo mocno. Mogliśmy zamknąć mecz wcześniej. Powiem więcej, powinniśmy to zrobić. Okazje były wyborne. Mieliśmy momenty, w których nie kreowaliśmy sobie okazji, ale mieliśmy też takie szanse, które ja zaliczam do kategorii stuprocentowych. Uważam, że pokazaliśmy momentami niesamowity futbol, kiedy Robbo wchodził blisko linii, ale nie znajdowaliśmy wolnego zawodnika lub zagranie blokowali obrońcy. W tych sytuacjach mogliśmy się spisywać lepiej, a później wciąż było 1:0, więc przy takim wyniku to normalne. Przeciwko rywalowi takiemu jak Tottenham w takich okolicznościach nic nie jest przesądzone i ostatecznie potrzebowaliśmy szczęścia w jednej sytuacji i Alego przy kolejnych dwóch lub trzech okazjach rywali. Do 72 lub 73 minuty mieliśmy chyba 77-80% posiadania piłki, a to duże wyzwanie przyjechać tutaj i mieć takie statystyki przy uwzględnieniu jakości ich zawodników w kontratakach. Było intensywnie, naprawdę, ale wydaje mi się, że zasłużyliśmy na trzy punkty. To nie był nasz najlepszy mecz, ale jednocześnie bardzo dobry. Tak jak powiedziałem, w wielu momentach graliśmy naprawdę dobry futbol, a ostatecznie była to prawdziwa walka. Wszystko dobrze.

O występie Firmino i decydującym golu...

Kiedy do niego podszedłem po meczu, miałem zamiar go uściskać, ale on chciał najpierw przystanąć na chwilę i porozmawiać. Powiedział: "Wiem, że powinienem strzelać więcej bramek."... To było zupełnie coś innego, niż chciałem powiedzieć! Prawdopodobnie jest to prawda, ale nawet nie jestem tego pewien. Powinien zdobyć gola od razu przy pierwszej okazji. To było wyśmienite rozegranie, a on jakimś cudem trafił w bramkarza, a Ox w słupek. Tak, jest super zawodnikiem. Nie mówię tego po raz pierwszy i mam nadzieję, że także nie po raz ostatni. Naprawdę imponujący występ.

O punktowej zdobyczy Liverpoolu po 21 meczach w lidze...

Słuchajcie, naprawdę postaram się odpowiedzieć w stosowny sposób, ale kiedy ktoś mi o tym powiedział, to nie poczułem nic. To tak nie działa. Pracuję w świecie piłki nożnej od 50 lat i jeśli ktoś powiedziałby mi, że coś takiego się stanie, to prawdopodobnie powiedziałbym, że to niemożliwe. Teraz właśnie tak się stało, a ja nie czuję nic. Nie wiem do końca, co jest ze mną nie tak, ale to naprawdę fajna sytuacja i jednocześnie wyjątkowa. Po meczu zrobiliśmy pewną analizę i powiedziałem chłopakom, co mogliśmy zrobić lepiej, co powinniśmy zrobić lepiej. Oczywiście wiem, że byłoby łatwiej, gdyby tego rodzaju zwycięską serią mogło pochwalić się jeszcze wiele innych drużyn. I oczywiście jest to coś wyjątkowego, ale przed meczem nie myśleliśmy o tym choćby przez sekundę. Ja nie myślałem, a po meczu ktoś musiał mi o tym przypomnieć. Z oczywistych względów to coś niespotykanego, ale dopiero jeśli takim pozostanie, to będę mógł o tym myśleć w trakcie kolejnych pięciu lat, mniej więcej za pięć lat.

W tej chwili mogę powiedzieć tylko, że to, co próbujemy wykonywać z wykorzystaniem wszystkiego, co mamy, wciąż ma na celu stworzenie podstaw pod pozostałą część sezonu. Ta druga część sezonu nadal jest dość długa i czeka nas wiele ciężkich meczów do rozegrania, a szczególnie trudny będzie już ten najbliższy. Musimy mieć pewność, że jesteśmy na to przygotowani. Dzisiaj było ciężko. Wygraliśmy, ale utrudniliśmy sobie pracę, ponieważ nie zamknęliśmy meczu wcześniej, ale nie należy też pomijać i ujmować jakości przeciwnika. To normalne, że wrócili do gry w taki sposób, a ja jestem naprawdę zadowolony. I muszę powiedzieć, że ten stadion to coś zupełnie inna bajka. Dziękuję bardzo temu, kto wybudował ten obiekt, w którym szatnia gości jest prawdopodobnie najlepszą w całej lidze. Dziękuję bardzo, że ktoś zapoczątkował takie podejście, ponieważ inne kluby po renowacji stadionu zmniejszają szatnie dla gości. Tutejsza szatnia to coś wyjątkowego. Dziękuję bardzo.

Komentarze (1)

greggie 12.01.2020 11:55 #
Jego dążenie do perfekcji jest niesamowite.Jorguś nie zamierza spocząć na laurach i z każdego meczu wyciąga jakieś aspekty do poprawy.On jest wizjonerem futbolu na miarę 21 wieku.Konkurencja przy nim zaczyna wyglądać jak panowie od WF.

Pozostałe aktualności

Boss o nowej umowie dla Jonesa  (0)
04.07.2020 21:47, Kdziabkowski, liverpoolfc.com
Jones podpisuje nowy kontrakt  (3)
04.07.2020 20:40, AirCanada, liverpoolfc.com
Co przyniesie nam przyszłość?  (3)
04.07.2020 12:39, Juluz, Liverpool Echo
Liverpool - AV: Sytuacje kadrowe  (0)
04.07.2020 09:21, AirCanada, liverpoolfc.com
Boss: Medale należą się wszystkim  (3)
04.07.2020 09:02, AirCanada, The Guardian