05.05.2024
17:30

Osób online 955

Skuteczne polowanie na Wilki! 4:0 dla the Reds!

Liverpool pokonał na Anfield 4:0 Wolverhampton i doskoczył w tabeli do liderującego Tottenhamu. Gospodarze do przerwy prowadzili różnicą jednego gola po trafieniu Mo Salaha w 24 minucie rywalizacji.

W drugiej odsłonie przewagę podwyższył Gini Wijnaldum, który popisał się pięknym uderzeniem z 16 metrów, nie do obrony dla Patricio. Trzecia bramka była dziełem Joëla Matipa w 67. minucie, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Salaha i skierował piłkę do siatki głową z najbliższej odległości.

Czwarty gol na Anfield to efekt samobójczego trafienia Nelsona Semedo.

Gospodarze odnieśli przekonujące zwycięstwo, ku uciesze 2 tysięcy kibiców, którzy pojawili się na Anfield.

W 17. minucie  Daniel Podence uderzył z okolic linii pola karnego, ale Kelleher fantastycznie zachował się w bramce i końcami palców zbił futbolówkę na rzut rożny.

Siedem minut później gospodarze objęli prowadzenie. Fatalny błąd w obronie popełnił Coady. Zagranie z głębi pola, obrońca Wilków próbował zgrać piłkę do kolegi, ale jego intencje wyczuł Salah, który przejął futbolówkę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza .

W 43. minucie Cragi Pawson bez wahania podjął decyzję o przyznaniu rzutu karnego dla Wolverhampton. Jednak po analizie VAR i obejrzeniu jeszcze raz sytuacji przez arbitra głównego wycofał się z decyzji, po aktorstwie w polu karnym the Reds Coady'ego.

W 52. minucie Robertson świetnie zagrał do Sadio Mane, lecz ten kiepsko przymierzył i spudłował z około 11 metrów.

Kilka minut później fenomenalnie przed polem karnym zachował się Wijnaldum, który przepięknym uderzeniem z 17 metrów przymierzył w samo okienko bramki Rui Patricio.

W 67. minucie meczu mieliśmy już 3:0 dla Liverpoolu. Mohamed Salah dośrodkował z prawej strony w pole karne na głowę Matipa, który mocnym uderzeniem wykończył akcję.

W 78. minucie Trent Alexander-Arnold mocno po ziemi zagrał piłkę w pole karne, a starający się wybić piłę wślizgiem Semedo wpakował futbolówkę do własnej bramki, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla the Reds.

Liverpool:  Kelleher - N. Williams (68' Alexander-Arnold), Fabinho, Matip, Robertson - Jones, Henderson (81' Keita), Wijnaldum - Salah, Firmino (73' Jota), Mane

Wolverhampton: R. Patricio - Semedo, Boly, Coady, Marcal - Dendoncker, Moutinho, Neves (62' F. Silva) - Traore, Podence (71' Ait Nouri), Neto (79' Vitinha)

Komentarze (72)

Bengaloe 06.12.2020 21:07 #
Świetne meczycho się trafiło, super gramy, ale Wilki są bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Co za obrona Kellehera, coś pięknego.

I na koniec, wytłumaczy mi ktoś jakim cudem Coady nie dostał kartki za tego nura?
redartur76 06.12.2020 21:09 #
Tak. Żółto powinno być ale czemu nie ma? Dobre pytanie
BigAnfield 06.12.2020 21:09 #
Var varem, ale faktycznie za symulke powinien obejrzeć żółtko
radoLFC 06.12.2020 21:11 #
Po interwencji VAR mógłby dostać tylko czerwoną, czy jakoś tak.
caharin7 06.12.2020 21:07 #
Coady ktoś napisał że jesteś ogórkiem, nie zgadzałem się z tym, ale po tym co zrobiłeś potwierdzam. Żadnego honoru nie masz
AirCanada 06.12.2020 21:10 #
Tak, ja to napisałem! Toć ogórek jakich mało! Nie dość, że karnego chciał 'wynurkować' na swoim starym stadionie, to jeszcze nam bramkę sprezentował. Sredniak jakich mało! :)
MG75 06.12.2020 21:11 #
Wstyd... nawet Jordan próbował przemówić mu do rozsądku.
Jaquar 06.12.2020 21:11 #
Ah, czyli to, że próbował wymusić karnego to znaczy, że jednak jest ogórem? Nie do wiary:)
Sqbany99 07.12.2020 19:17 #
@Jaquar, nie, jest ogórkiem, bo popełnił błąd, po którym Salah strzelił bramkę. Czytaj ze zrozumieniem.
adamne 06.12.2020 21:13 #
To skandal że w ogóle VAR musiał analizować tę sytuację a wołanie sędziego do monitora to jakaś groteska. Sędziowie najwyraźniej szukali jakiejkolwiek wymówki żeby karnego podtrzymać, pewnie gdyby chociaż sznurówka musnęła Coadiego to karny by został. Potwierdza to brak żółtej kartki za symulkę.
Sqbany99 07.12.2020 19:21 #
@adamne, mówiąc szczerze, to z perspektywy kamery tv na początku również sądziłem, że jest karny. Dopiero na VAR-ze to widać bardziej przejrzyście.
użytkownik zablokowany 06.12.2020 21:09 #
poprzerwie2 06.12.2020 21:10 #
Nie gra wcale złe, parodia to Williams i wprowadzanie piłki przez Matipa
cezarkop 06.12.2020 21:10 #
Coady tym padem wypisał się z transferu na Anfield.
adamne 06.12.2020 21:10 #
Szału nie ma, na szczęście Coady sprezentował nam gola - nie umniejszająć wkładu Salaha, który wykazał się wspaniałym instynktem i świetnym wykończeniem. A niektórzy tutaj chcieli powrotu Conora na Anfield, po tej symulce myślę że te drzwi się z hukiem zatrzasnęły.
Na drugą połowę chciałbym zobaczyć TAA za Neco, który jest nijaki i ma żółtą kartkę oraz Keitę za Jonesa który kładł się na murawie i lepiej nie ryzykować kolejnej absencji.
ynwa19 06.12.2020 21:10 #
Zasłużone prowadzenie.
Sadio znów wygląda dobrze-:)
Mo równiez no i Caju! na bramce.
Irytuje lekko Curtis,ktòry zepsuł nam 2 kontry.

Coady-za taką symulkę powinny być z automatu 3 mecze przerwy+wysoka grzywna.

Strzelić na 2:0 i kontrolować.
poprzerwie2 06.12.2020 21:14 #
Dokładnie, Sadio wyglada fajnie a niektórzy go jaki pierwszego ślą na ławeczkę, czasami się zastanawiam czy oglądam napewno to samo spotkanie
AirCanada 06.12.2020 21:11 #
Conor wstałeś już z boiska? Szkoła nurkowania na Helu pierwsze lekcje będzie miała 01.05.2021. Możesz się zapisać już dziś internetowo chłopie. Zajęcia prowadzi dr. Broszkiewicz, a także mgr. Slubowski, na zmianę, w zależności od ilości chętnych.
lfcproud23 06.12.2020 22:13 #
Czyżby kryptoreklama? :)
poprzerwie2 06.12.2020 21:12 #
Wszystko fajnie, najgorzej to wyglada, czekam z niecierpliwością na powrót Trenta a także za zakup w końcu 10, jak nam cholernie brakuje człowieka z wizja, który ogarnie kreacyjnie środek, uderzy z dystansu, rzuci prostopadła piłeczkę, jest Ok, nieważne jak, ważne zeby dowieść trzy punkty
MG75 06.12.2020 21:12 #
Jota za Mane, Sadio próbuje, ale widać brak świeżości.
Dla mnie najlepszy na boisku
MG75 06.12.2020 21:17 #
Przede wszystkim brakuje mu szybkości, wybory przy zagraniach nienajlepsze.
Powinien odpocząć i wrócić na Spurs.
Paviola 06.12.2020 21:13 #
Bardzo przyjemnie dla oka spotkanie. Dużo się dzieje. Wróciły ciarki po naszym hymnie wykonanym przez kibiców na stadionie. Super Kelleher, z charakteru przypomina mi trochę Alisona, więc jestem spokojny o jego rozwój. Mane i Salah dziś genialni. Właśnie tacy powinni być zawsze. Firo dziś gorzej niż ostatnio, ale Jota i tak musi wejść na boisko, więc mam już faworyta za kogo.
BigAnfield 06.12.2020 21:14 #
Mane powinien odpocząć kilka meczow. Chłopak jest chyba wyczerpany i te jego szarpaniny niczego nie dają. Kiedyś brał dwóch na klatę i zostawiał ich w blokach startowych, teraz wygląda trochę nijako. Problem ma z minięciem jednego. Może powinien wybrać się na wesele jakiegoś ziomka z rodziny? Salahowi pomogło.
poprzerwie2 06.12.2020 21:17 #
Dopiero plakaliscie ze Momo się w głowie poprzewracało i powinien kilka spotkań odpocząć, a teraz Sadio, powiem tak. Jeden ja i drugi to klasa światowa, powinni grać tyle na ile im pozwala zdrowie, jak dla mnie Mane narazie najlepszy na placu, my napewno oglądamy to samo spotkanie, nieważne czy się szarpie, czy turla lub czołga, ważne ze pcha grę do przodu i wygrywa pojedynki, wywalczą stałe fragment gry i ma chęci
MG75 06.12.2020 21:18 #
Mane się stara i walczy, ale efekt słaby. Mam wrażenie że Jota w 2 połowie da drużynie znacznie więcej.
BigAnfield 06.12.2020 21:38 #
poprzerwie2
Płakaliśmy, bo faktycznie poprzewracała się w głowie Salahowi. Odpoczął kilka meczow i zupełnie inny facet. Mane jest moim ulubionym graczem, ale nie mogę go wychwalac za mecz, w którym potyka się o własne nogi. Odpoczynek mógłby na niego podziałać identycznie jak na Salaha. Ot takie wnioskowanie z obserwacji.
adamne 06.12.2020 22:03 #
Teraz sobie odpocznie bo z Duńczykami na pewno dostanie wolne.
Jaquar 06.12.2020 21:16 #
Ta interwencja Kellehera naprawdę smaczna, można powiedzieć, że bardzo mądra.
Myślę, że delikwenci Karius i Adrian rzuciliby się od razu, a w momencie spadania na trawę, piłka odbiłaby się od słupka trafiłaby im w plecy i wpadłaby do siatki. Wiem, dziecinne gdybanie, ale o tym pomyślałem : )
MG75 06.12.2020 21:22 #
No i gra nogami Caomina, nie czuję stresu gdy obrońcy zagrywają do niego piłkę.
Zalewsky 07.12.2020 00:17 #
A Adrian, niby Hiszpan, ale techniki za grosz. Strach podawać mu piłkę. Cieszę się, że Kelleher tak wyskoczył z formą, to znaczy, że być może nie będziemy na siłę latem szukać nowej dwójki.
ynwa04 06.12.2020 21:18 #
Według mnie, Coady zachował się normalnie i inni piłkarze też by się położyli w takiej sytuacji. A on nie leżał pół godziny i płakał (jak sterling) tylko się od razu podniósł i odszedł ze spuszczoną głową, bo wiedział że przesadził.
MG75 06.12.2020 21:20 #
Takich rzeczy się nie robi, zwłaszcza przed The Kop, będąc wychowankiem LFC.
redartur76 06.12.2020 21:53 #
Ojej I co teraz
BigAnfield 06.12.2020 21:42 #
Cieszynka Giniego po golu chyba skierowana tam gdzie siedział Virgil?
adamne 06.12.2020 22:01 #
Też mi się tak wydawało, na pewno zadedykowana Virgilowi.
Radbug 06.12.2020 22:08 #
Piękny wieczór. Łatwe 4-0, wraca nam 2 zawodników po kontuzji i jeszcze na dokładkę dorósł nam nowy drugi bramkarz. Czego chcieć więcej?
radoLFC 06.12.2020 22:09 #