player
MUN
Manchester United
Premier League
24.10.2021
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 378

Boss: To będzie trudne wyzwanie


Jürgen Klopp odłoży na bok swój zachwyt nad zespołem Brentford w sobotę, gdy będzie szukał drogi do zwycięstwa z tym grającym w "interesujący" sposób przeciwnikiem. 

Pszczoły powróciły do najwyższej klasy rozgrywkowej po raz pierwszy od 1947 roku i szybko zaznaczyli swoją obecność w Premier League, gromadząc osiem punktów w pięciu meczach otwierających sezon.

Klopp z zaintrygowaniem i uznaniem śledził postępy drużyny Thomasa Franka, która w zeszłym sezonie awansowała z Championship poprzez play-offy.

Teraz jednak te uczucia zostaną odłożone na bok, ponieważ The Reds przygotowują się do wyzwania, jakim będzie pokonanie beniaminka na Brentford Community Stadium jutro w południe.

- Naprawdę podziwiam tego typu projekty. Mają naprawdę wyjątkowy sposób rekrutowania zawodników, są odważni w prawie wszystkich rzeczach, które robią - odpowiedział Klopp, zapytany o pierwszy od lat wyjazd do Brentford. 

- Mieli trudne rzeczy do przezwyciężenia, bycie tak blisko i brak awansu rok wcześniej. Potem byli na szczycie, ale ostatecznie musieli grać w play-offach i przeszli przez nie. To bardzo wzmacnia charakter, że tak to ujmę. 

- Szczerze mówiąc, to niesamowicie odważny zespół. Ich praca bez piłki, pressing, który stosują, jest naprawdę dobry. Więc to będzie naprawdę trudne zadanie.

- Wysoka intensywność, szalony pressing, potrafią grać pozycyjnie, ale jeśli drużyna przeciwna naciska, nie wstydzą się przejść do bardziej bezpośredniej gry. Na wszystkich pozycjach mają naprawdę ekscytujących zawodników. W formacji obronnej mają prawdopodobnie najwyższych graczy w Europie, wszyscy trzej są bardzo masywni.

- Więc tak, to jest wyzwanie. Są na nowym stadionie więc to też im sprzyja. To interesująca rzecz i naprawdę bardzo to szanuję, ale oczywiście jedziemy tam w innym celu, niż żeby powiedzieć im, jak bardzo podoba nam się to, co robią.

- Zdecydowanie nie, chcemy zdobyć punkty ale wiemy, że to będzie trudne zadanie.

Dziesięciu zawodników Brentford rozpoczęło każdy z dotychczasowych meczów ligowych w sezonie 2021/22, w których odnieśli zwycięstwa nad Arsenalem i w ostatni weekend nad Wolverhampton Wanderers.

Frank zazwyczaj ustawia trójkę z tyłu, jak więc ten alternatywny system taktyczny przeciwnika wpływa na pracę w wykonywaną przez Liverpool w budowaniu akcji? 

- Jeśli mamy czas, by nad tym pracować, oczywiście robimy to. Mamy go trochę, więc oczywiście przekażemy zawodnikom potrzebne informacje - wyjaśnił Klopp. 

- Może nie w tym przypadku, ale zazwyczaj przygotowujemy się do jednego systemu taktycznego, a potem grają w inny sposób. Nie wiem kiedy Norwich ostatni raz grało piątką z tyłu, potem zaczęli w ten sposób, a trakcie meczu przeszli na czwórkę.

- O co chodzi? To piłka nożna i przestrzenie, które chcesz wykorzystać tak naprawdę się nie zmieniają, chcemy przebić ich ostatnią linię, czy jest tam czterech, pięciu, sześciu czy siedmiu zawodników, to nie jest to duża różnica.

- Szczególnie ten zespół robi to całkiem dobrze, są naprawdę solidni. Trenowałem drużynę z podobną historią w Mainz, nie musiałem ich prosić o to, by biegali ze wszystkich sił, oni po prostu to robili. To jest dokładnie to samo, ci zawodnicy w pierwszym roku w Premier League, robią wszystko, co mogą, aby wypełnić każdą lukę, którą muszą. Oni po prostu tam są, bronią.

- Pozostawiają dwóch napastników z przodu, co sprawia, że bronią w ośmiu, ale jeden schodzi niżej, co sprawia, że ostatecznie jest ich dziewięciu. Mają Toneya, który można powiedzieć czeka na piłkę, którą odzyskają. To ciekawe.

- Ale odpowiadając na twoje pytanie, tak, przygotowujemy się na tego typu rzeczy, ale nie, aż tak konkretne. Nadal koncentrujemy się bardziej na tym, co chcemy robić.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Neville reprezentuje to, czego Ferguson nie znosił  (0)
23.10.2021 05:52, Cyryl, Liverpool Echo
Trening przed United - zdjęcia  (3)
23.10.2021 00:35, AirCanada, liverpoolfc.com
Merson: Nie skreślajcie Manchesteru  (2)
22.10.2021 21:38, TPK, Sky Sports
Konferencja prasowa: Jürgen Klopp  (0)
22.10.2021 18:34, Poommaster, liverpoolfc.com
Solskjær o sytuacji kadrowej Diabłów  (0)
22.10.2021 16:03, AirCanada, Liverpool Echo