player
 
Osób online 485

Powiązania Diogo Joty i Torresa


Diogo Jota może liczyć na drugi utwór dedykowany mu przez fanów z The Kop, stworzony pod melodię z przyśpiewki o Fernando Torresie

Pierwsza przyśpiewka o Jocie była śpiewana przez fanów Liverpoolu od początków jego pobytu w klubie, a teraz został doceniony po raz drugi. 

Tym razem w rytm melodii do „The Animals Went in Two by Two”, podobnie jak to było w przypadku udanego pobytu na Anfield Torresa.

- Według mnie czyni go to jeszcze bardziej wyjątkowym – powiedział Jamie Webster w odcinku Off The Pitch, udostępnionym przez oficjalny profil klubu na Twitterze.

Powiązanie z Torresem byłoby wyjątkowy dla każdego napastnika Liverpoolu, ale w przypadku Joty jest ono jeszcze głębsze, z racji pobytu w Atletico Madryt. 

- Bardzo go polubiłem, potem podpisałem kontrakt z Atletico Madryt i w pierwszym meczu towarzyskim grałem z nim z przodu” – wyjaśnił.

- To było fajne doświadczenie. Nadal mam zdjęcie w telefonie, a teraz dzielenie wspólnie podobnej przyśpiewki jest naprawdę niespodziewane”

Jota swój okres w Atletico spędzał głównie na wypożyczeniu, najpierw w Porto, a następnie w Wolves, do którego dołączył na stałe w 2018 roku, dwa lata po przenosinach do Madrytu.

Jednak to zwycięstwo, 2:0 nad CD Numancią latem 2016 roku jest miłym wspomnieniem dla Portugalczyka, którzy zaczynał pracę w zespole Diego Simeone. 

Następnie był członkiem drużyny, która udała się na przedsezonowe tournée po Australii, gdzie wchodził na boisko za byłego zawodnika Liverpoolu Javiego Manquillo w przegranym 0:1 starciu z Melbourne Victory.

Potem Jota ponownie zagrał u boku Torresa w wygranym 2:0 meczu Crotone i zremisowanym 1:1 z Cadiz, ale wkrótce potem odszedł na wypożyczenie.

Lata później trafił do Liverpoolu i podążył śladami Torresa. Okazję do spotkania mieli rok temu przed wygranym 2:0 meczem z Atletico w Lidze Mistrzów.

- Jota był naprawdę młody, kiedy przyszedł do Atletico - powiedział Torres w 2021 roku w rozmowie z oficjalnym serwisem Liverpoolu. 

- Wspólnie spędziliśmy trochę czasu w okresie przygotowawczym i naprawdę miło jest widzieć, jak się rozwija i jest naprawdę ważnym graczem, wychodząc w podstawowym składzie Liverpoolu i zdobywając bramki - dodał.

Komentarze (1)

MXMC78 21.03.2023 21:45 #
Ależ się stęskniłem za przyśpiewką o Torresie. "We bought the lad from sunny Spain, He gets the ball he scores again, Fernando Torres Liverpool's number 9." Zwłaszcza w wykonaniu na Old Trafford w 2009. 🤣

Pozostałe aktualności