ARS
Arsenal
Premier League
08.01.2026
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1098

Carra: Obrońcy są zbyt leniwi


Jamie Carragher „ma dość oglądania” leniwej defensywy The Reds. Były zawodnik LFC w ostrych słowach wypowiedział się pod adresem stoperów klubu, po tym jak doprowadzili do utraty bramki w meczu z Fulham.

Liverpool skomplikował sobie sytuację, przegrywając 0:1 w swoim pierwszym wyjazdowym meczu ligowym w 2026 roku, a na listę strzelców wpisał się były zawodnik The Reds, Harry Wilson.

Gol reprezentanta Walii został początkowo anulowany z powodu spalonego, jednak po interwencji VAR został uznany. Powtórki pokazały, że kapitan Liverpoolu, Virgil van Dijk, złamał linię spalonego, pozwalając Wilsonowi wyjść sam na sam i pokonać wybiegającego Alissona Beckera.

Tuż przed końcem roku klub opuścił trener odpowiedzialny za stałe fragmenty gry, Aaron Briggs. W tamtym momencie Liverpool miał najgorszy bilans obrony przy stałych fragmentach spośród pięciu najmocniejszych lig Europy.

Problemy defensywne The Reds nie ograniczają się jednak wyłącznie do rzutów wolnych i rożnych. Carragher w studiu Sky Sports nie zostawił suchej nitki na parze środkowych obrońców po tym, jak powtórki pokazały, że Konaté zbyt agresywnie wyszedł z linii obrony, tworząc wolną przestrzeń, której Van Dijk nie zabezpieczył, co umożliwiło Wilsonowi wbiegnięcie w pole karne.

– Mam już dość oglądania czegoś takiego – i to nie tylko w wykonaniu Liverpoolu, ale w całej Premier League – jeśli chodzi o zachowanie środkowych obrońców w takich sytuacjach. – powiedział Carragher.

– To jest leniwa obrona albo instrukcja taktyczna, której nie znoszę. Konaté musi przesunąć się w bok, a Van Dijk powinien wtedy zająć jego miejsce. Trzeba wypełnić tę przestrzeń, tylko wtedy taki zawodnik jak Harry Wilson nie wbiegnie w wolne pole.

– Naprawdę mam dość oglądania tego bez przerwy – leniwa gra środkowych obrońców. Nie tylko w Liverpoolu, w całej Premier League. Harry Wilson nie wykonałby tego biegu, gdyby Konaté przesunął się w bok, a Van Dijk odpowiednio zareagował.

– Nie wiem, czy to polecenie taktyczne trenera, czy po prostu obrońcy chcą wygodnie stać w środku boiska i pozwalać pomocnikom wykonywać całą czarną robotę za nich.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

czerwonyy 04.01.2026 23:52 #
Ty byłeś pracusiem w obronie, wracaj z emerytury i pokaż obrońcom jak wygrywa się Premier League mistrzu 😂

Pozostałe aktualności

Carra: Obrońcy są zbyt leniwi (1)
04.01.2026 22:45, Gall1892, liverpool.com
Reed: Fantastyczne uczucie (0)
04.01.2026 22:30, Gall1892, Sky Sports
Skrót meczu (0)
04.01.2026 22:18, AirCanada, własne
Slot po meczu z Fulham (40)
04.01.2026 22:13, Armani87, liverpoolfc.com
Jones: Ciężko nam było się z tym pogodzić (1)
04.01.2026 20:58, AirCanada, liverpoolfc.com
Statystyki (0)
04.01.2026 18:39, Zalewsky, SofaScore