player
 
Osób online 86

Klopp o wypowiedzi Messiego


Jürgen Klopp odniósł się do słów Lionela Messiego, który pochwalił Mané za wysoką formę i wskazał jako kandydata do Złotej Piłki. Menedżer The Reds wierzy, że Sadio jest w stanie wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

Klopp zapytany podczas przedmeczowej konferencji prasowej, czy jego zdaniem gra Senegalczyka jest niedoceniana, odpowiedział: - Wewnętrznie oczywiście, że nie, ale w świecie futbolu nie jestem tego pewien.

- Spójrz na pierwsze trzy miejsca w plebiscycie Ballon d'Or: Messi, Van Dijk, Cristiano, a kolejny jest Sadio. To niezłe zestawienie, a posiadanie w nim dwóch zawodników mówi wiele.

- Mo był piąty, Ali był siódmy, więc oczywiście rozagraliśmy dobry sezon i właśnie to musieli docenić i oczywiście to zrobili.

- Sadio jest w niesamowitej formie. Od pierwszego dnia był zawsze niezwykle ważnym zawodnikiem. Wciąż pamiętam jego pierwsze trafienie - przeciwko Arsenalowi, biegnąc wzdłuż linii, ścinając do środka, a następnie następnym krokiem, lewą nogą w daleki róg. To był niesamowity gol i wciąż pamiętam go, a także wszystkie inne bramkami, które strzelił od tego czasu.

- W każdym kolejnym sezonie zrobił krok naprzód i jest na bardzo dobrej drodze.

- Ktoś pokazał mi, że Franco Baresi bardzo docenił Virgila van Dijka - to jeden z najlepszych obrońców jakiego pamiętam, więc to tak, jakbyś dostał koronację od króla.

- Tak samo jest dla ofensywnego gracza, gdy coś takiego mówi Messi.

- Sadio w meczu z Barceloną na Anfield był imponujący. Wydawało mi się, że mieliśmy trzech Mané na boisku. Utrzymał wysoką dyspozycję, a jeśli pozostanie zdrowy, czeka go niesamowita kariera.

- Myślę, że może uplasować się jeszcze wyżej w rywalizacji o Złotą Piłkę. Niemniej to inni ludzie podejmują decyzję, a nawet Lionel Messi nie może tego zrobić.

- Jest bardzo, bardzo dobry i jestem z niego bardzo zadowolony.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Gündoğan pogratulował Kloppowi mistrzostwa  (0)
05.08.2020 19:01, Mdk66, Liverpool Echo
Krawietz: Zawsze w to wierzyłem  (0)
05.08.2020 17:55, Bartolino, Liverpool Echo
Firmino o Takumim i swoich cieszynkach  (1)
05.08.2020 16:21, ScouSToM, Liverpool Echo
Tom Hill z nowym kontraktem  (0)
05.08.2020 15:23, AirCanada, liverpoolfc.com
Dodatkowe informacje odnośnie Jamala Lewisa  (9)
05.08.2020 14:30, Teszni1, The Daily Telegraph
Lallana: Widzę tu pewne podobieństwa  (0)
05.08.2020 14:17, Ad9am_, Liverpool Echo
Najlepsze momenty Firmino w sezonie - wideo  (0)
05.08.2020 13:05, AirCanada, liverpoolfc.com